Laboratoria Celon Pharma gotowe. Zdjęcia

26.07.2021

Laboratoria Celon Pharma w Kazuniu Nowym zostały ukończone po 3,5 roku budowy. Będą w nich prowadzone badania nad nowymi lekami.

 

Laboratoria Celon Pharma

 

Laboratoria Celon Pharma w Kazuniu Nowym zostały wybudowane przez firmę Skanska. Prace trwały od 2017 r.

Celon Pharma S.A. jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną prowadzącą zaawansowane badania naukowe i wytwarzającą nowoczesne leki o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu nowotworów, chorób neurologicznych, cukrzycy i innych schorzeń metabolicznych.

 

Laboratoria Celon Pharma

 

W ramach budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego Celon Pharma powstały dwa połączone ze sobą budynki o całkowitej powierzchni 21 tys. m². W I etapie wybudowano 11 tys. m² reprezentacyjnej części biurowej z laboratoriami, 10 salami konferencyjnymi i zielonymi patiami. W II etapie powstała hala produkcyjna, pomieszczenia służące do produkcji leków oraz pomieszczenia magazynowe, o łącznej powierzchni 9 tys. m². Przestrzeń służąca produkcji leków zwiększyła się dwukrotnie, pozwalając na magazynowanie większej ilości wytworzonych produktów leczniczych. Laboratoria Celon Pharma zostały też uzupełnione o strefy relaksu dla pracowników.

 

Laboratoria Celon Pharma

 

Realizacja budowy przebiegała równolegle z intensywnymi pracami projektowymi prowadzonymi przez Celon Pharma w zakresie technologii laboratoryjnych i produkcyjnych. Generalny wykonawca prowadził prace przy czynnym zakładzie, ostatecznie łącząc nowe centrum z istniejącym budynkiem. Dodatkowym wyzwaniem była lokalizacja terenu budowy nowego obiektu w zakolu Wisły, ponieważ podmokły grunt wymagał zastosowania dodatkowej technologii jego stabilizacji.

 

 

Jak stwierdził Tomasz Góra, kierownik ds. inwestycji w Celon Pharma, zakończona inwestycja jest do tej pory największą i najbardziej strategiczną zrealizowaną przez firmę.

 

 

Powierzchnia pomieszczeń:

  • laboratoryjnych: 7500 m²
  • produkcyjnych: 3200 m²
  • magazynowych: 2600 m²

 

 

Zdjęcia: Piotr Gilarski

 

Przeczytaj też:

CPL Adamed Pharma S.A. w rozbudowie

Serpol Cosmetics w Mościsku w rozbudowie

Zakład Korpo w Białogardzie w realizacji

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in