CPL Adamed Pharma S.A. w rozbudowie

12.07.2021

CPL Adamed Pharma S.A. w Pabianicach powiększy się o magazyn gotowych wyrobów farmaceutycznych oraz budynek pakowni.

 

CPL Adamed Pharma

 

CPL Adamed Pharma S.A. w Pabianicach jest w rozbudowie. Po roku budowy wykonano ponad 60% prac i na obiekcie zwisła wiecha. W Centrum Produkcyjno-Logistycznym (CPL) Adamed Pharma S.A. w ciągu 12 miesięcy wykonano: niezbędne prace ziemne, rozbiórkowe, sieciowe oraz kompletną konstrukcję obu budynków wraz z obudową i dachami, a także wszystkie posadzki. Od 3 miesięcy intensywnie prowadzone są roboty wykończeniowe, instalacyjne, drogowe. Zamontowano większość bram i stolarkę zewnętrzną.

Po rozbudowie zakład w Pabianicach zyska dwukondygnacyjny magazyn gotowych wyrobów farmaceutycznych oraz jednokondygnacyjny budynek pakowni wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą, o łącznej kubaturze wynoszącej ponad 150 000 m³.

 

CPL Adamed Pharma

 

Budynek główny CPL Adamed Pharma S.A. będzie pełnił funkcję magazynu gotowych wyrobów farmaceutycznych. Na parterze zlokalizowane zostaną m.in. pomieszczenia magazynowe z dokami transportowymi, pomieszczenia higienicznosanitarne, szatnie i pomieszczenia socjalne pracowników, pomieszczenia techniczne i pomocnicze. Na pierwszym piętrze znajdą się pomieszczenia techniczne oraz część biurowa magazynu. Powierzchnia obiektu wyniesie 9738,1 m², a kubatura – 117 850 m³.

Drugi budynek CPL Adamed Pharma S.A. to pakownia mieszcząca 12 linii pakujących wraz z pomieszczeniami pomocniczymi i dwiema myjniami sprzętu. Obiekt będzie bezpośrednio połączony łącznikiem z budynkiem magazynu produktu gotowego.

W pakowni, w obszarze produkcji, zostanie zastosowana technologia Clean room, która zapewnia wysoką czystość środowiska pracy, ograniczając wprowadzanie, powstawanie i gromadzenie zanieczyszczeń́ (kurzu, pyłu, bakterii, grzybów i włókien pochodzących z odzieży). Parametry, takie jak temperatura, wilgotność́ i ciśnienie, będą w nich na bieżąco monitorowane i utrzymywane na założonym poziomie. Powierzchnia budynku wyniesie 5228,96 m², a kubatura – 42 167,46 m³.

Rozbudowa Centrum Produkcyjno-Logistycznego w Pabianicach jest dla firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej Adamed pierwszym etapem inwestycji. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa lekowego polskich pacjentów. Łączny koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 300 mln zł w ciągu 5 lat.

Wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL.

 

Zdjęcia: Anna Liminowicz

 

Przeczytaj też:

Serpol Cosmetics w Mościsku w rozbudowie

Budowa Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności

CBR PKN Orlen w Płocku gotowe

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.