MLP Gorzów Wielkopolski – nowoczesne centrum dystrybucyjne

12.07.2021

Centrum logistyczno-dystrybucyjne MLP Gorzów Wielkopolski powstanie na 12-hektarowej działce w zachodniej części Gorzowa, w odległości 900 m od węzła S3 i 9 km od centrum miasta.

 

MLP Gorzów Wielkopolski

 

Centrum MLP Gorzów Wielkopolski zostanie wybudowane na zakupionej właśnie przez MLP Group – Green Industrial Developer 12-hektarowej działce przy ul. Spiżowej w Gorzowie Wielkopolskim. Będzie to nowoczesny park magazynowy klasy A o łącznej powierzchni najmu prawie 52 tys. m². Centrum logistyczno-magazynowe zostało zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania certyfikacji BREEAM, co znacznie wpłynie na niższe koszty obsługi przyszłych najemców. MLP Gorzów Wielkopolski zostanie wyposażony w szereg zrównoważonych rozwiązań. Kompleks skierowany będzie przede wszystkim do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

Dostosowanie obiektów magazynowo-przemysłowych do najnowszych trendów ekologicznych stało się niezbędnym elementem strategii MLP Group, który systematycznie wprowadza do swoich parków eko-rozwiązania. Wszystkie realizowane nowe inwestycje są obligatoryjnie objęte certyfikacją BREEAM, w części biurowej stosuje się przeszklenia, które zwiększają dostęp do światła dziennego i zapewniają pracownikom lepszy komfort pracy. Wykorzystywane jest także rozwiązanie systemowe Interact Industry – innowacyjna platforma, dzięki której można lepiej zarządzać oświetleniem i monitorować jego działanie. Zmniejsza się w ten sposób zużycie energii elektrycznej, poprawia bezpieczeństwo w magazynie, optymalizuje wykorzystanie przestrzeni i tym samym obniża koszty operacyjne.

Centrum MLP Gorzów Wielkopolski jest bardzo dobrze zlokalizowane: 53 km od granicy z Niemcami i około 135 km od jego stolicy – Berlina. Do Warszawy jest 463 km, natomiast większe miasta w pobliżu to: Poznań (165 km), Szczecin (111 km) i Zielona Góra (113 km).

Budowa nowego centrum logistycznego ruszy na przełomie I i II kwartału 2022 r. Pierwsze moduły zaplanowano oddać najemcom w III kwartale 2022 r. Jest to pierwsza inwestycja dewelopera w województwie lubuskim.

 

Czytaj także:

Park Poznań West Gate – nowe centrum dystrybucyjne

DHL Supply Chain – ogromna inwestycja e-commerce w Poznaniu

Obiekt BTS Animex Foods pod Ostródą

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.