Rozbudowa MLP Poznań West

12.07.2021

Rozbudowa MLP Poznań West dla nowego klienta będzie prowadzona w formule BTS. Nowy obiekt będzie miał powierzchnię 23 tys. m².

 

Rozbudowa MLP Poznań West

 

Rozbudowa MLP Poznań West związana jest z pozyskaniem nowego najemcy, który będzie miała tu nowoczesna halę magazynowo-produkcyjną wraz z częścią biurowo-socjalną. Docelowo nowy obiekt będzie miał 23 tys. m². Nowy najemca podpisał umowę, w ramach której otrzyma blisko 13 tys. m² nowoczesnej przestrzeni, z tego na cele magazynowo-produkcyjne przeznaczonych będzie ok. 12 tys. m², zaś na 900 m² powstanie część biurowo-socjalna. Hala będzie w pełni dostosowana do indywidualnych wymagań najemcy.

Rozbudowa MLP Poznań West prowadzona będzie zgodnie z najnowocześniejszymi trendami obowiązującymi na rynku nieruchomości magazynowych. Inwestycja będzie spełniać wymagania certyfikacji BREEAM, tzn. zostanie wyposażona m.in. w nowoczesne doki rozładunkowe, szerokie place manewrowe i parkingi, przeszklenia w części biurowej i produkcyjnej, które zwiększą dostęp do światła dziennego. Ponadto deweloper wdroży eko-rozwiązania. Na dachu hali m.in. zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, a na terenie parku pojawią się wiaty na rowery, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz domki dla owadów. Dodatkowo przeprowadzona zostanie certyfikacja BREEAM potwierdzająca zastosowanie rozwiązań zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska i ludzi korzystających z obiektu.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to kompleks zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania, obok drogi ekspresowej S11 i zaledwie 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Centrum skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 133 tys. m² nowoczesnej przestrzeni magazynowo-biurowej.

Funkcję generalnego wykonawcy powierzono spółce W.P.I.P. Realizacja rozpocznie się w pierwszej połowie lipca 2021 r., a przekazanie gotowego obiektu zaplanowane jest na IV kwartał 2021 r. Najemcę podczas transakcji wspierał zespół ekspertów z firmy doradczej Savills.

 

Przeczytaj też:

MLP Gorzów Wielkopolski – nowoczesne centrum dystrybucyjne

Serpol Cosmetics w Mościsku w rozbudowie

Park Poznań West Gate – nowe centrum dystrybucyjne

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.