Serpol Cosmetics w Mościsku w rozbudowie

08.07.2021

Zakład produkcyjny Serpol Cosmetics przed końcem 2021 r. powiększy się o ponad 18 000 m².

 

Serpol Cosmetics

 

Na terenie zakładu Serpol Cosmetics w Mieścisku trwają prace związane z rozbudową obiektu produkcyjno-magazynowego, w którym zainstalowane zostaną kolejne nowoczesne linie przeznaczone do produkcji kosmetyków i chemii gospodarczej. W wyniku inwestycji hala powiększy się dwukrotne – o 18 500 m kw. i powstanie tu kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Symboliczne wkopanie kamienia węgielnego odbyło się 18 czerwca 2021 r.

Hala powstanie w technologii mieszanej w oparciu o słupy żelbetowe i dźwigary kratownicowe, z obudową ścian z płyty warstwowej. Wewnątrz zaplanowano antresolę o powierzchni blisko 3000 m².

 

Serpol Cosmetics

 

Serpol Cosmetics jest dostawcą produktów kontraktowych i marek własnych m.in. do dużych sieci handlowych. Firma wykorzystuje nowoczesne technologie produkcyjne i receptury opracowywane we własnym laboratorium, a dzięki zwiększeniu powierzchni będzie mogła wdrożyć kolejne innowacje.

– Obecnie Serpol dostarcza 20 mln kosmetyków miesięcznie, a dzięki nowej inwestycji będziemy mogli kilkukrotnie zwiększyć produkcję. Zapotrzebowanie na środki czystości i higieny osobistej wciąż rośnie, a my jesteśmy obecni na 30 rynkach krajów europejskich i azjatyckich. Planujemy dalszą ekspansję, stąd decyzja o tak dużej rozbudowie – powiedział Zdzisław Serwatka, prezes zarządu Serpol Cosmetics.

Inwestycję realizuje firma W.P.I.P. – generalny wykonawca z Poznania. Nowy obiekt producenta kosmetyków zostanie oddany do użytkowania w połowie października 2021 r.

 

Czytaj także:

PKN ORLEN rozbuduje zakłady w Płocku. Inwestycja za 13,5 mld zł

Park Poznań West Gate – nowe centrum dystrybucyjne

Fabryka urządzeń medycznych powstanie we Wrocławiu

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in