Rusza budowa centrum logistycznego MLP Poznań West

03.06.2019

Wmurowano kamień węgielny pod budowę parku MLP Poznań West. Docelowa powierzchnia obiektu to 83 tysiące mkw. Najemcją pierwszego obiektu będzie InPost. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma W.P.I.P.

Budowa centrum logistycznego MLP Poznań West nabiera tempa. W piątek 24.05.2019 nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Pierwszy obiekt, przeznaczony dla InPost, zostanie oddany do użytkowania w trzecim kwartale 2019 r. Operator logistyczny wynajął 8,5 tys. m2 powierzchni wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt z zakresu technologii logistycznych. W obiekcie będzie magazyn typu cross-dock, w którym prowadzone będą przeładunki i kompletowanie przesyłek. Znajdą się w nim też nowoczesne powierzchnie biurowe i socjalne.

 

Zobacz także: Rynek magazynowy blisko granicy 16 mln mkw.

 

 

Park MLP Poznań West zlokalizowany jest w pobliżu Poznania, od zachodniej strony miasta, w gminie Dopiewo. Teren inwestycji to 18,8 ha. Centrum logistyczne jest bardzo dobrze skomunikowane z Poznaniem i całym krajem. Tuż przy parku przebiega droga ekspresowa S11 (węzeł Dąbrówka), a do autostrady A2 jest tylko 3,5 kilometra. W pobliżu znajduje się również otwarta we wrześniu 2017 r. roku trasa S5 łącząca Poznań z Wrocławiem. Jednocześnie MLP Poznań West znajduje się w bardzo bliskiej odległości od podpoznańskiego lotniska Ławica. Doskonała lokalizacja MLP Poznań West jest atrakcyjna dla różnych aktywności biznesowych.

 

Lokalizacja MLP Poznań West

 

Właściciel parku Poznań West: MLP Group
Generalny wykonawca: W.P.I.P.

 

MLP Poznań West

Czytaj: Rozbudowa A2 Poznań Zachód-Poznań Krzesiny

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.