Światowy Zjazd Inżynierów Polskich

03.06.2019

W dniach 13-14 czerwca 2019 r. w Krakowie odbędzie się IV Zjazd Inżynierów Polskich.

IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich organizowany jest wspólnie z XXVI Kongresem Techników Polskich. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Andrzej Duda. Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

 

Czytaj też: Polska Izba Inżynierów Budownictwa w statystyce w 2018 r.

 

Spotkanie, które odbędzie się w Krakowie współorganizowane jest przez środowisko techniczno-naukowe Krakowa, tj. Akademię Górniczo Hutniczą oraz Politechnika Krakowską. W 2019 roku temat przewodni obrad to „Inżynierowie Przyszłości” (AI – sztuczna inteligencja i jej implikacje kulturowe, społeczne i gospodarcze). Temat nawiązuje do trwającej obecnie w świecie IV rewolucji przemysłowej (Industry 4.0), która stawia olbrzymie wyzwania przed polską nauką, techniką i gospodarką.

 

W programie Zjazdu zaplanowano m.in. następujące tematy wykładów:

  • Inżynier – propozycja młodych
  • Inżynier a środowisko
  • Inżynier a medycyna
  • Inżynier w świecie maszyn (Industry 4.0)
  • Inżynier w IT
  • Inżynier a infrastruktura

 

 

Informacje o wydarzeniu i rejestracja >>>

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.