Zakład Korpo w Białogardzie w realizacji

15.07.2021

Zakład Korpo powstaje w Białogardzie. Będą w nim wytwarzane przekładnie oraz zespoły napędowe do maszyn rolniczych i budowlanych oraz wózków widłowych.

 

Zakład Korpo

 

Nowoczesny zakład Korpo Sp. z o.o. –producenta wyrobów napędowych – powstaje w Białogardzkim Parku Inwestycyjnym „Invest-Park”. Hala produkcyjno-magazynowa z przestrzenią biurową będzie miała powierzchnię 6010 m².

Zakład Korpo Sp. z o.o. będzie produkował przekładnie oraz zespoły napędowe wykorzystywane w maszynach rolniczych i budowlanych oraz w wózkach widłowych renomowanych marek. Inwestycja pozwoli przedsiębiorstwu zwiększyć moce produkcyjne, które dotychczas opierały się na działającej od 1995 r. fabryce w Jaworze. A te, z uwagi na dynamiczny wzrost światowego sektora logistyki oraz ciągle rosnące zamówienia napływające do producentów pojazdów transportu bliskiego, stały się niewystarczające.

Atutem Białogardzkiego Parku Inwestycyjnego „Invest-Park” jest lokalizacja w pobliżu dużych ośrodków miejskich, takich jak Koszalin i Kołobrzeg, oraz bliskość trasy S6, którą szybko można dojechać do portu lotniczego Szczecin-Goleniów. Tereny „Invest-Parku” są co najmniej dwukrotnie tańsze w porównaniu do dużych ośrodków, usytuowanych w niedalekiej odległości. Udogodnienie stanowi także budowa obiektu przez park pod wymagania inwestora, który go potem wynajmie. Będzie mógł więc on rozpocząć produkcję, finansując jedynie linię produkcyjną i niezbędne do prowadzenia działalności wyposażenie.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Commercecon. Obiekt ma być oddany do użytkowania w listopadzie 2021 r. W pierwszym półroczu 2022 r. zatrudnienie w nowym zakładzie ma znaleźć 30–50 pracowników, a docelowo ponad 100 osób.

 

Czytaj także:

CPL Adamed Pharma S.A. w rozbudowie

MLP Gorzów Wielkopolski – nowoczesne centrum dystrybucyjne

Serpol Cosmetics w Mościsku w rozbudowie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.