Obwodnica Szczecinka w ciągu DK20 w budowie

15.07.2021

Obwodnica Szczecinka w ciągu DK20 będzie drugą obwodnicą tego miasta. Pierwsza istnieje od 2019 r. w ciągu S11.

 

Obwodnica Szczecinka w ciągu DK20

 

Obwodnica Szczecinka w ciągu DK20 ma powstać w ciągu 19 miesięcy (bez okresów zimowych). Zostanie oddana do użytku w 2025 r.  Wykonawcą inwestycji została wybrana firma Budimex.  Kontrakt wynosi 106,6 mln zł. Na opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wykonawca będzie miał 17 miesięcy od momentu podpisania umowy. Razem z umową na realizację została podpisana także umowa na nadzór z firmą NBQ.

Od jesieni 2019 r. funkcjonuje obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11, jednak droga krajowa nr 20 nadal prowadzi przez centrum miasta. Dlatego konieczna jest budowa obwodnicy również w ciągu tej drogi. Obwodnica Szczecinka w ciągu DK20 ominie Szczecinek od południa i połączy się z trasą S11 w rejonie miejscowości Miękowo, gdzie powstanie nowy węzeł drogowy. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). W ramach inwestycji powstaną też dwa ronda oraz wiadukt nad linią kolejową. Obwodnica będzie miała długość 4,3 km.

Decyzja środowiskowa dla tej inwestycji została uzyskana w 2012 r. Dalsze prace przygotowawcze dla odcinka w ciągu DK20 ruszyły w 2019 r., natomiast w 2020 r. znalazł się on wśród 9 projektów przewidzianych do realizacji w woj. zachodniopomorskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Pod koniec kwietnia 2021 r. została zawarta umowa dla obwodnicy Gryfina w ciągu DK31. Dla pozostałych 7 obwodnic, czyli Szwecji, Wałcza, Rusinowa i Człopy w ciągu DK22, Stargardu i Złocieńca w ciągu DK20 oraz Kołbaskowa w ciągu DK13, trwa przygotowywanie dokumentacji.

 

Źródło: GDDKiA

 

Przeczytaj też:

Za 442 mln zł powstanie obwodnica Pułtuska

Podziemna ulica Hasa w Nowym Centrum Łodzi

A2 Siedlce–Biała Podlaska – dwa odcinki w realizacji

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.