Podziemna ulica Hasa w Nowym Centrum Łodzi

07.04.2021

W Nowym Centrum Łodzi powstaje tunel, który połączy ulicę Kilińskiego z rondem pod aleją Rodziny Scheiblerów. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Łodzi.

 

Podziemna droga będzie miała dwukierunkową jezdnię, po jednym pasie ruchu w obu kierunkach. Ulica Hasa powstaje na głębokości 6 metrów i będzie miała pół kilometra długości i 10 metrów szerokości. Tunel, w którym biegnie ma ponad 4 metry wysokości. Rampa zjazdowa prowadząca do podziemnej ulicy znajduje się pomiędzy budynkami PGE a biurowcem mBanku. Wykonawca zakończył roboty związane z układaniem nawierzchni asfaltowej na poziomie „-1” oraz granitów i klinkierów na poziomie „0” (kwiecień 2021 r.).

 

ulica Hasa

Ulica Hasa w Łodzi – trwa budowa (wiosna 2021 r.)

Zobacz też:

Nad tunelem powstanie kolejny łódzki woonerf. Będzie miał powierzchnię 12 tys. m.kw. Woonerf połączy teren EC-1, rynek Kobro z dworcem Łódź-Fabryczna. Otworzy on przestrzeń i ułatwi pieszym poruszanie się po centrum.

Z podziemnej drogi wykonanych zostanie 7 zjazdów prowadzących do podziemnych parkingów budynków, które w przyszłości powstaną na obszarze NCŁ (biurowiec, hotel, wielorodzinny dom planowany na terenach kupionych przez firmę Ghelamco – dokładnie między dworcem kolejowym a budynkami EC1). Z podziemnej drogi będzie też dostęp do 3-poziomowego parkingu na 300 samochodów, który powstanie pod rynkiem Nowego Centrum Łodzi. W przyszłości planowane jest też utworzenie przebicia do podziemnej drogi w kierunku ulicy Dowborczyków.

 

Inwestycja powstaje w formule zaprojektuj i wybuduj i podzielona została na dwa etapy – tunel drogi podziemnej na poziomie „-1” oraz woonerf na poziomie „0”. Całość  ma być gotowa do końca 2021 roku. Koszt przebudowy to 90 mln zł.

 

ulica hasa

 

Urząd Miasta Łodzi

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in