Mediateka w Łodzi

30.06.2020

Łódzka Mediateka znajdzie się w przebudowanym i wyremontowanym budynku przy ulicy Moniuszki 5. To będzie pierwsza w tym mieście tak nowoczesna multimedialna biblioteka z licznymi zbiorami druków i nagrań.

 

W styczniu 2020 r. projekty budowlane dla inwestycji przy ulicy: Moniuszki 3 i 5 uzyskały prawomocne decyzje o pozwoleniu na budowę, co pozwoliło na rozpoczęcie realizacji pełnego zakresu robót objętych dokumentacją projektową.

 

Mediateka w Łodzi

 

Prace budowlane w budynku przyszłej Mediateki przy ul. Moniuszki 5 obejmują budynek, oficynę, dziedziniec i ogród. W dawnych pomieszczeniach mieszkalnych powstanie wielofunkcyjna sala z antresolą, która zostanie połączona z ogrodem, druga sala ze zbiorami Mediateki oraz studio do nagrań lektorskich. W kolejnych pomieszczeniach znajdą się trzy pracownie przeznaczone na warsztaty i szkolenia. Przestrzeń wystawiennicza powstanie w przeszklonym dziedzińcu, gdzie znajdzie się również miejsce na kawiarnię.

 

Mediateka w Łodzi

Zobacz też:

 

 

Do budynku przy ulicy Moniuszki 3 przeniesie się część wydziałów Urzędu Miasta Łodzi. Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych: brama wejściowa pozbawiona będzie stopni, bezproblemową komunikację między piętrami i budynkami zapewni winda oraz łączniki. W budynku będą mieścić się dwie sale ekspozycyjne, cztery pomieszczenia administracyjne, sala wielofunkcyjna, salka szkoleń i siedem sal biurowych.

 Obecnie (czerwiec 2020) na budowie trwają intensywne prace przy odtworzeniu i renowacji elewacji, wymianie dachów i instalacji.  Przygotowujemy się do budowy przeszklonego dziedzińca, który połączy sąsiadujące ze sobą budynki. Na fasadach budynków rekonstruujemy na podstawie zachowanych dokumentów detale architektoniczne: dwie głowy lwów, głowy kobiet, ale znajdziemy też motywy roślinne i wiele innych zdobień – mówi Tomasz Zagozda, konsorcjum  firma BTIB

 

Wartość inwestycji przy ulicy Moniuszki 3 i 5 to 36 248 100 zł (ul. Moniuszki 3 – 11 841 237 zł, ul. Moniuszki 5 – 24 406 863 zł).

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: PRB Budomal – Artur Leśniak, Maria Potz Mosaicon, BTIB-BAU Technik Inżynieria Budowlana –Tomasz Zagozd.

Inwestycja zostanie zakończona w 2021 roku.
Urząd Miasta Łodzi

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in