TBS Warszawa Południe oddało 98 mieszkań na wynajem

30.06.2020

Nowe mieszkania przy ulicy Skaryszewskiej i mieszkania w zmodernizowanej kamienicy przy Łomżyńskiej czekają na lokatorów. Inwestycje zrealizowało TBS Warszawa Południe.

TBS Warszawa Południe – mieszkania przy Skaryszewskiej

Na terenie starych, nieużytkowanych pawilonów handlowych oraz garaży powstał 7-kondygnacyjny budynek mieszkalny wielorodzinny z funkcją biurową i nowoczesnymi rozwiązaniami budownictwa społecznego. Powierzchnia użytkowa lokali to około 2930 m2. W bloku jest 85 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni użytkowej, w tym 9 mieszkań dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kondygnacja podziemna przeznaczona jest na garaż wielostanowiskowy, w tym stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych. W budynku siedzibę będzie miało Centrum Usług Społecznych „Społeczna Warszawa” oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Południe Sp. z o.o.
Blok ma użytkowy dach z retencją wody, zieloną ścianę oraz instalację światłowodową.

 

Inwestycja TBS Warszawa Południe przy ul. Skaryszewskiej 3

Czytaj też:

Inwestycja TBS Warszawa Południe przy ul. Skaryszewskiej 3

TBS Warszawa Południe – mieszkania przy Łomżyńskiej

To inwestycja, która polegała na modernizacji 120-letniej kamienicy zlokalizowanej na Pradze-Północ. Z dawnego budynku została przednia ściana zewnętrzna, a resztę budynku odtworzono. To pierwsza tak skomplikowana realizacja w historii TBS Warszawa Południe. Przebudowano i nadbudowano mieszkalny budynek wielorodzinny, który znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. Ma on 4 kondygnacje, na których zaprojektowano 13 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej około 887 m2. Jedno mieszkanie przeznaczone jest na działalność placówki opiekuńczo-wychowawczej. Na poziomie -1 znajdują się komórki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne.

Przeprowadzono rewitalizację zabytkowej ściany frontowej kamienicy. Odtworzono balkony ze zdobnymi wspornikami, stolarką okienną i elementy zdobień elewacyjnych oraz wprowadzono, w oparciu o zalecenia konserwatorskie, drzwi bramne.

Po modernizacji podłączono budynek do miejskiej sieci ciepłowniczej i zainstalowano światłowód.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.