Łódź buduje Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1

04.02.2021

W zespole dawnych warsztatów i chłodni zabytkowej elektrociepłowni powstanie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Wartość inwestycji oszacowano na 30 milionów złotych.

 

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 będzie jedynym w Polsce miejscem o charakterze edukacyjnym, zapewniającym mądrze i wartościowo spędzony czas, w pełni poświęconym komiksom i grom. Centrum zlokalizowane zostanie w budynku EC1 Południowy-Wschód – zespole dawnych warsztatów i chłodni zabytkowej elektrociepłowni. Dobiega końca (luty 2021 r.) rozbudowa i rewitalizacja obiektu EC1 z zachowaniem oryginalnej formy i gabarytów obiektów, łącznie z detalami wystroju i wyposażenia wnętrz. Równocześnie trwają prace nad wyposażeniem centrum i wszystkimi zaplanowanymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych poszukujących niespotykanych powszechnie, oryginalnych wystaw, stanowisk i miejsc oraz rozwoju intelektualno-kulturalnego. Otwarcie CKiNI EC1 zaplanowano na koniec 2022 roku. Szacowany koszt wszystkich prac – od remontu poprzez wyposażenie placówki i stworzenie unikatowych wystaw oszacowano na 30 mln złotych.

 

Zobacz:

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej

 

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej

 

Trzy kondygnacje CKNI EC1 będą ekscytującą przestrzenią poświęconą komiksowi i grom. Goście Centrum przede wszystkim będą mogli – pod okiem specjalistów – przejść specjalnie zaprojektowane, interaktywne wystawy stałe. Na parterze i pierwszym piętrze CKNI EC1, powstaną sale poświęcone grom wideo. Jedną z najważniejszych atrakcji będzie możliwość zagrania w specjalną grę o tworzeniu gier komputerowych, osadzoną w świecie znanym z gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Gra powstaje we współpracy ze studiem CD PROJEKT RED, które przekazało również na potrzeby Centrum artefakty wykorzystywane na ekspozycji. Goście będą mogli zapoznać się także z działaniem technologii wirtualnej rzeczywistości, doświadczyć jak grało się w gry 30 lat temu a nawet znaleźć się w pokoju zagadek, który istnieje naprawdę, ale zobaczyć go można tylko na ekranie…

 

Przeczytaj też:

 

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej

 

 

Na pierwszym piętrze swój początek będzie miała także stała wystawa poświęcona komiksowi. Ekspozycja nie tylko umożliwi zobaczenie oryginalnych dzieł największych polskich mistrzów komiksowych, ale przede wszystkim w ciekawy i angażujący sposób opowie o tym dlaczego komiks jest tak wartościowym medium i jak się go tworzy. Dalsza część ekspozycji znajdzie się na drugim piętrze, gdzie prócz ekspozycji stałej przez cały rok funkcjonować będą także wystawy czasowe, prezentujące osiągnięcia polskiego i światowego komiksu, a także przestrzenie warsztatowe, w których zarówno młodsi, jak i starsi odwiedzający będą mogli stworzyć swoje własne komiksy. Uczestnicy interaktywnych wystaw edukacyjnych zapoznają się z tajnikami pisania scenariusza, wymyślania bohaterów czy komponowania kadrów i plansz.

 

Urząd Miasta Łodzi

 

Sprawdź: Produkty budowlane

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.