Dom Medyków w Krakowie zostanie przebudowany na hotel i akademik

04.02.2021

Dom Medyków w Krakowie zostanie przebudowany na hotel, a tuż obok powstanie akademik.

 

Dom Medyków

 

Historyczny Dom Medyków przy ul. Grzegórzeckiej w Krakowie zostanie kompleksowo przebudowany. Powstanie w nim nowoczesny hotel. W ramach projektu wybudowany zostanie także dom studencki. Inwestorem jest Spółka DEN Living, zajmująca się budową i zarządzaniem nieruchomościami na rynku mikroapartamentów i domów studenckich w Polsce.

Dom Medyków zostanie zaadoptowany na potrzeby hotelu, w którym znajdzie się 126 pokoi. Zakres przedsięwzięcia obejmuje przebudowę instalacji wewnętrznych istniejącego budynku, w którego skład wchodzą instalacje wodno-kanalizacyjne, c.o., instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne, elektryczne i teletechniczne. Ze względu na ochronę konserwatorską renowacji poddane zostaną będące na wyposażeniu historyczne stalowe okna witrażowe znajdujące się w klatkach schodowych, a cała elewacja zostanie odnowiona zgodnie z wymogami konserwatorskimi.

W nowym, dobudowanym skrzydle powstanie akademik. Będą tam 563 pokoje. Obiekt będzie nawiązywał stylem architektonicznym do obecnego budynku usytuowanego u zbiegu ulic Grzegórzeckiej i Śniadeckich w centrum Krakowa. Będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i dwie podziemne, w których znajdzie się m.in. parking. Nowy dom studencki powstanie w sąsiedztwie VIII LO w Krakowie. Poza pokojami studenckimi znajdzie się tu także część handlowo-gastronomiczna. W ramach inwestycji przebudowany zostanie wjazd do obecnego budynku oraz powstanie nowy dojazd, prowadzący na wewnętrzny dziedziniec od ul. Śniadeckich. Zmodernizowana zostanie także sieć wodociągowa znajdująca się w ulicy Śniadeckich.

Prace budowlane rozpoczną się w marcu 2021 r. i potrwają do października 2022 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest  firma STRABAG Sp. z o.o. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 107,12 mln zł brutto.

 

Czytaj także:

AGH w Krakowie buduje wielofunkcyjną halę sportową

Archiwum Narodowe w Krakowie z nową siedzibą

Biurowiec Ocean Office Park w Krakowie w budowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.