Obwodnica Szczecinka oddana do użytku

07.11.2019

Obwodnica Szczecinka ma długość 12 km i przebiega w ciągu drogi ekspresowej S11. Trasa usprawni przejazd na ważnej drodze S11 łączącej Pomorze z Wielkopolską i Śląskiem.

Obwodnica Szczecinka jako część trasy S11

Obwodnica Szczecinka jest fragmentem przyszłej drogi ekspresowej S11, która połączy Pomorze Środkowe przez Poznań z A1 na Śląsku. Miasta, które mają już obwodnice w ciągu drogi S11 to Jarocin i Ostrów Wielkopolski. Od października 2019 roku gotowy jest wspólny przebieg dróg S6 i S11 między Kołobrzegiem i Koszalinem. W realizacji są obwodnice Kępna i Olesna.

 

Polecamy: Przepisy techniczno-budowlane dotyczące autostrad płatnych. ZMIANY

 

Obwodnica Szczecinka – informacje

Inwestycję realizowano od 2017 roku. Powstała dwujezdniowa droga o dwóch pasach ruchu w każdą stronę z dwoma węzłami drogowymi oraz dwoma rondami na początku i końcu trasy. Zbudowano 13 wiaduktów, mostów i przejść dla zwierząt. Obwodnica omija Szczecinek od wschodu, przebiegając częściowo równolegle do linii kolejowej, między miastem, a jeziorem Wielimie. Wymagane było zastosowanie w wielu miejscach wzmocnień podłoża, w tym wykonanie betonowych pali przemieszczeniowych.

 

 

GDDKiA

 

Polecamy:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in