A2 Siedlce–Biała Podlaska – dwa odcinki w realizacji

01.04.2021

Podpisano umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch z czterech odcinków A2 Siedlce–Biała Podlaska: 18-kilometrowy między Malinowcem a węzłem Łukowisko oraz ok. 14-kilometrowy między Sworami a węzłem Biała Podlaska.

 

A2 Siedlce–Biała Podlaska

 

Pierwszy odcinek autostrady A2 Siedlce–Biała Podlaska połączy rejon miasta Malinowiec z węzłem Łukowisko. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, która przygotuje projekt budowlany, uzyska niezbędne decyzje, a następnie wybuduje drogę. Powstanie ok. 18 km autostrady o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa. Wybudowane zostaną też drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Rodzaj nawierzchni – betonowa lub bitumiczna – określi wykonawca na etapie przygotowania dokumentacji projektowej.

Umowa o wartości ok. 530 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 33 miesięcy od daty jej zawarcia. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej w formie złożenia wniosku o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) przewidziane zostało na grudzień 2021 r. Po jej uzyskaniu do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na koniec 2024 r.

 

A2 Siedlce–Biała Podlaska

 

Drugi odcinek A2 Siedlce–Biała Podlaska od rejonu miasta Swory do węzła Biała Podlaska (Cicibór) wybuduje firma POLAQUA. Wykonawca przygotuje projekt budowlany, uzyska niezbędne decyzje oraz zrealizuje blisko 14 km trasy o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w trzeciego. Powstaną także drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czy zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna czy betonowa, określi wykonawca na etapie przygotowania dokumentacji projektowej.

Umowa z generalnym wykonawcą na kwotę prawie 470 mln zł będzie zrealizowana w ciągu 33 miesięcy od dnia jej zawarcia. Ukończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej w formie złożenia wniosku o decyzję ZRID zaplanowano na grudzień 2021 r. Po jej uzyskaniu do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidziano na koniec 2024 r.

 

Na realizację kolejnych odcinków autostrady A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej toczą się dwa postępowania przetargowe. W lutym 2021 r. poznano oferty na zadania: Siedlce Zachodnie–rejon miejscowości Malinowiec oraz węzeł Łukowisk–rejon miejscowości Swory.

 

Źródło: GDDKiA

 

Czytaj także: A2 Swory–Biała Podlaska z wykonawcą

A2 Mińsk Mazowiecki-Siedlce – podpisana umowa na budowę

A2 Groszki–Gręzów – jest umowa na budowę

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.