A2 Mińsk Mazowiecki-Siedlce – podpisana umowa na budowę

08.04.2020

GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę kolejnego odcinka autostrady A2 Mińsk Mazowiecki–Siedlce.

 

 

Wykonawcą odcinka A2 Mińsk Mazowiecki–Siedlce pomiędzy węzłami Gręzów w gminie Grębków i Siedlce Zachód (Swoboda) w gminie Siedlce została firma Polaqua. Umowa opiewa na kwotę blisko 559,2 mln zł i zostanie zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od daty jej zawarcia. Przy czym najpóźniej 10 miesięcy po zawarciu umowy wykonawca ma złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Ukończenie budowy zaplanowano na jesień 2023 r.

W ramach umowy wykonawca ma przygotować projekt budowlany, uzyskać niezbędne decyzje, a następnie wybudować po nowym śladzie ok. 12,5 km autostrady A2 Mińsk Mazowiecki–Siedlce o przekroju dwujezdniowym, z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Powstaną dwa węzły Gręzów i Siedlce Zachód (Swoboda), a także drogi równoległe w celu obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska (np. ekrany akustyczne) i bezpieczeństwa ruchu drogowego (np. bariery energochłonne).

 

 

Budowa A2 na wschód od Warszawy

W realizacji są już dwa odcinki autostrady A2 na wschód od Warszawy o łącznej długości 14,8 km: od węzła Lubelska do węzła Konik oraz od węzła Konik do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Wartość budowy tych odcinków to 764,3 mln zł. Termin oddania do użytku drogi zaplanowano na III kwartał 2020 r.

5 marca br. natomiast GDDKiA podpisało umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka autostrady A2 o długości 12 km pomiędzy węzłami Kałuszyn (Ryczołek) i Groszki. Planowany termin ukończenia budowy to jesień 2023 r.

Trwają także przygotowania do realizacji kolejnych etapów autostrady A2 od obwodnicy Mińska Mazowieckiego do granicy z Białorusią. Prace nad koncepcją programową dla odcinków od Siedlec przez Białą Podlaską do granicy państwa, o łącznej długości 95,5 km, zakończą się wiosną br. Realizację tych odcinków przewidziano na lata 2022–2025.

 

Źródło: GDDKiA

 

Przeczytaj też: Trzeci pas A2 gotowy przed terminem

Przebudowa autostrady A2 Łódź-Warszawa

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.