A2 Swory–Biała Podlaska z wykonawcą

23.02.2021

Autostrada A2 Swory–Biała Podlaska o długości 14 km zostanie zaprojektowana i wybudowana przez firmę POLAQUA.

 

A2 Swory–Biała Podlaska

 

Przetarg na realizację odcinka A2 Swory–Biała Podlaska wygrała firma POLAQUA, która za kwotę 467 661 011,65 zł wybuduje blisko 14 km autostrady. Jest to trzeci z czterech odcinków A2 Siedlce–Biała Podlaska.

Wykonawca będzie musiał przygotować projekt budowlany, uzyskać niezbędne decyzje, a następnie wybudować fragment autostrady pomiędzy rejonem miejscowości Swory a węzłem Biała Podlaska, o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Rodzaj nawierzchni, betonowa lub bitumiczna, określi wykonawca na etapie przygotowania dokumentacji projektowej. Podpisanie umowy z wykonawcą A2 Swory–Biała Podlaska ma nastąpić w II kwartale 2021 r.

 

A2 Swory–Biała Podlaska

 

A2 węzeł Lubelska–granica państwa

W sierpniu 2020 r. GDDKiA oddała do ruchu ponad 15 km A2 od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Wiosną 2020 r. podpisane zostały umowy na budowę dwóch kolejnych odcinków autostrady pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Planowany termin ukończenia prac to jesień 2023 r. W styczniu 2021 r. podpisano kontrakt na ostatni odcinek autostrady A2 Groszki–Gręzów. Zakończenie budowy zaplanowano na lato 2024 r.

Na kolejny odcinek od Siedlec do Białej Podlaskiej toczą się cztery postępowania przetargowe. 22 stycznia 2021 r. poznaliśmy oferty na Malinowiec–Łukowisko, natomiast w lutym wybrano najkorzystniejszą ofertę na A2 węzeł Siedlce Zachodnie–Malinowiec oraz węzeł Łukowisko–Swory.

30 grudnia 2020 r. GDDKiA ogłosiło przetarg na wybór projektanta, który opracuje projekt budowlany i uzyska niezbędne decyzje umożliwiające realizacje robót na ostatnim 32-kilometrowym odcinku A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią. 3 lutego 2021 r. otwarto oferty. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji.

 

A2 Łódź–Warszawa

W województwach łódzkim i mazowieckim trwa opracowywanie elementów koncepcji programowej poszerzenia autostrady A2 na długości blisko 89 km o dodatkowy pas ruchu. Prowadzone są też postępowania administracyjne w sprawie wydania decyzji środowiskowych w tym zakresie. Po zapewnieniu finansowania, w drugiej połowie 2021 r. GDDKiA ogłosi przetarg na wybór wykonawcy pasa.

Docelowo autostrada będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków po cztery pasy ruchu na jednej jezdni, natomiast dalszy odcinek do węzła Łódź Północ – trzy pasy ruchu.

Następnie zostanie ogłoszony przetarg na realizację inwestycji w systemie „projektuj i buduj”. Realizacja inwestycji ma trwać około 2 lat i będzie prowadzona pod ruchem. Zakończenie prac zaplanowano na drugą połowę 2025 r.

 

Źródło: GDDKiA

 

Czytaj także: A2 Mińsk Mazowiecki-Siedlce – podpisana umowa na budowę

Rozbudowa A2 Warszawa-Łódź

Rozbudowa A2 Poznań Zachód-Poznań Krzesiny

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.