Szpital MSWiA przejdzie termomodernizację

18.08.2021

Szpital MSWiA otrzyma blisko 50 mln zł dofinansowania ze środków europejskich na termomodernizację 13 budynków.

 

Szpital MSWiA zostanie wyremontowany – prace obejmą m.in. ocieplenie, wymianę okien i instalacji oraz wprowadzenie nowoczesnych systemów zarządzania energią. Podpisano umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia, na mocy której Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie otrzyma za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 48,5 mln zł dotacji z Funduszu Spójności na projekt termomodernizacji 13 swoich budynków.

 

Szpital MSWiA

Fot. Adrian Grycuk/Wikipedia

 

Szpital MSWiA przy ul. Wołoskiej 137 w Warszawie zostanie objęty pracami budowlanymi i remontowymi obiektów– ocieplone zostaną ściany zewnętrzne i stropodachy, wstawione nowe okna, luksfery i drzwi, zmodernizowane będą oświetlenie i wentylacja. Wymienione zostaną również instalacje centralnego ogrzewania (z modernizacją węzła cieplnego), instalacje ciepłej wody użytkowej oraz pompy. Projekt przewiduje także zainstalowanie nowoczesnych systemów zarządzania energią, które przyczynią się do zdecydowanej poprawy efektywności energetycznej budynków szpitalnych. Ponadto wykonane zostaną audyty energetyczne (ex-ante) oraz dokumentacja projektowa.

Dotacja na realizację tej termomodernizacyjnej inwestycji zostanie przekazana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze środków I osi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 – w zakresie działania 1.3 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach, które jest wdrażane przez NFOŚiGW w porozumieniu z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Koszt przedsięwzięcia pn. „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach CSK MSWiA w Warszawie” wyniesie w sumie 52,2 mln zł. Poza dotacją z POIiŚ, inwestycja zostanie wsparta przez budżet państwa kwotą blisko 3,7 mln zł.

Modernizacja budynków Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zostanie zrealizowana do końca 2023 r.

 

Przeczytaj też:

Szpital Biziela w Bydgoszczy będzie rozbudowany

Szpital Południowy w Warszawie gotowy

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.