Szpital Biziela w Bydgoszczy będzie rozbudowany

21.04.2021

Szpital Biziela w Bydgoszczy zostanie przebudowany oraz zyska nowy budynek z lądowiskiem dla helikopterów.

 

Szpital Biziela

 

Szpital Biziela przy ul. Kornela Ujejskiego 75 w Bydgoszczy zostanie rozbudowany o nowoczesny budynek z trzonem komunikacyjnym i z wyniesionym na dachu lądowiskiem dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Realizacja uwzględni europejskie standardy dla tego typu placówek.

W placówce mieścić się będzie 11 sal operacyjnych, w tym 2 sale hybrydowe. Nowy budynek pomieści 140 łóżek, a w zmodernizowanej istniejącej klinice dostępnych będzie 547 łóżek, co w sumie daje aż 687 łóżek dla pacjentów.

 

Szpital Biziela

 

Szpital Biziela dzięki rozbudowie uzyska nowe skrzydło zaprojektowane jako prostopadłościenna bryła z 8 kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną, o łącznej powierzchni zabudowy wynoszącej aż 3785 m² (istniejąca zabudowa ma 14 884 m²). Powstanie ono w północno-zachodniej części głównego kompleksu. Istniejący budynek szpitala zostanie przebudowany w sposób pozwalający na jego połączenie z nowym obiektem. W ramach inwestycji będzie również wybudowana stacja transformatorowa oraz przebudowana wewnętrzna infrastruktura drogowa. W szpitalu powstanie 13 nowych wind. Na budynku znajdzie się wyniesione lądowisko dla śmigłowców LPR, do którego dostęp będzie możliwy z klatek schodowych oraz windy ratowniczej. W placówce zostaną także zlokalizowane pomieszczenia socjalne i techniczne oraz centralna sterylizacja i stacja do mycia łóżek. Na najniższym piętrze zaplanowano salę wielofunkcyjną na blisko 200 osób.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy podpisał w kwietniu umowę z firmą ALSTAL na rozbudowę Szpitala Uniwersyteckiego nr. 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy. Umowa opiewa na ok. 160 mln zł. Na jej realizację wykonawca ma 32 miesiące.

 

Przeczytaj też: Szpital Południowy w Warszawie gotowy

Szpital Bielański w Warszawie będzie przebudowany

Bariery architektoniczne w przychodniach i szpitalach. Czy jest szansa na lepszą dostępność?

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in