Osiedle Latarników w Gdańsku – I etap przed terminem

08.12.2021

Osiedle Latarników na gdańskiej Letnicy otrzymało pozwolenie na użytkowanie. Trwa budowa II etapu, a w planach jest także III etap inwestycji.

 

Osiedle Latarników

 

Osiedle Latarników powstaje przy ul. Letnickiej w Gdańsku. I etap otrzymał pozwolenie na użytkowanie i rozpoczęto przekazywanie lokali właścicielom. W ramach tej fazy budowy powstały dwa 7-piętrowe budynki, w których znajduje się 131 lokali o metrażach od 34 do 109 m². Wszystkie mieszkania mają balkony i tarasy. Na najniższych kondygnacjach znajdują się powierzchnie komercyjne przeznaczone na sklepy i punkty usługowe. Na osiedlu powstały również: podziemna hala garażowa z pomieszczeniami na jednoślady i duża, ponadstandardowa liczba naziemnych miejsc parkingowych. Osiedle Latarników zostało otoczone nasadzoną roślinnością oraz elementami małej architektury. W ramach inwestycji powstanie także plac zabaw.

Wszystkie mieszkania w I etapie zostały już wyprzedane. Obecnie trwa budowa II fazy osiedla, w ramach której powstanie 214 lokali, w tym 4 usługowe. Ceny zaczynają się od 9 899 zł za m². W planach jest również budowa III etapu inwestycji, w którym znajdzie się 158 mieszkań.

Dużą zaletą Osiedla Latarników jest jego lokalizacja na gdańskiej Letnicy, jednej z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic całego Trójmiasta. Do Parku Brzeźnieńskiego im. J.J. Haffnera i najbliższego wejścia na plażę jest w linii prostej zaledwie około 900 m. Okolica ta jest także bardzo dobrze skomunikowana z centrum Gdańska. Bliskość ważnych arterii drogowych – Drogi Zielonej oraz tunelu pod Martwą Wisłą zapewnia szybki dojazd do głównych tras S6, S7 oraz autostrady A1. Korzystając z komunikacji miejskiej można dotrzeć do innych dzielnic miasta, dworca głównego PKP oraz dworca głównego PKS.

Deweloperem osiedla jest Develia. Inwestor wyprzedził harmonogram prac i ukończył I etap inwestycji wcześniej – pierwotnie przekazywanie kluczy mieszkańcom przewidziane było na marzec 2022 r.

Osiedle Latarników to nie jedyna inwestycja dewelopera w Gdańsku. W sprzedaży wciąż znajdują się: Baltea Apartments na Przymorzu, Via Flora na Chełmie, Marinus w Brzeźnie, Szmaragdowy Park na Łostowicach oraz Przy Alejach na Zaspie.

 

Przeczytaj też:

Przy Alejach w Gdańsku – III etap osiedla

Brabank w Gdańsku – II etap gotowy

Atrium Oliva – nowa inwestycja premium w Gdańsku

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.