Hemma Orawska – nowy budynek w Krakowie

21.07.2023

Hemma Orawska to osiedle mieszkaniowe, które powstało na Starym Podgórzu. Z niektórych apartamentów roztacza się widok na panoramę Krakowa i Zamek Królewski na Wawelu.

 

Hemma Orawska

 

Hemma Orawska, pierwsze osiedle mieszkaniowe w Krakowie realizowane przez spółkę Skanska Residential Development Poland, otrzymało pozwolenie na użytkowanie. Hemma po szwedzku oznacza dom.

Wybudowano 5-piętrowy budynek, który harmonijnie łączy klimat zabytkowych kamienic przy ulicy Orawskiej z nowoczesną architekturą okolicy. Osiedle składa się ze 138 mieszkań o powierzchni od 29 do 107 m² i wysokości od ok. 2,70 do 2,90 m. Mieszkania mają balkony lub loggie. Apartamenty na parterze mają natomiast prywatne ogródki, a dla wszystkich lokatorów dostępny jest zielony, wewnętrzny dziedziniec.

 

Hemma Orawska

 

Hemma Orawska powstała na Starym Podgórzu, w odległości kilku minut spacerem od Bulwarów Wiślanych, Parku Bednarskiego czy Plant im. Floriana Nowackiego.

Apartamenty zostały wyposażone w wysokiej jakości rozwiązania. Kluczowy jest system inteligentnego domu, który umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz gniazdkami elektrycznymi. Wysokie okna zapewniają dużą ilość naturalnego światła. W każdym lokalu znajdują się również okienne nawiewniki antysmogowe. Ponadto na terenie inwestycji znajdują się monitorowane stojaki na rowery.

 

Hemma Orawska

 

Niektóre lokale zapewniają też widok na panoramę Krakowa i Zamek Królewski na Wawelu. W budynku znajduje się także sala spotkań, czyli przestrzeń wspólna, która nie tylko sprzyja spotkaniom i integracji sąsiedzkiej, ale również może służyć celom zawodowym.

Osiedle zostało zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Q3D Concept.

 

Przeczytaj też:

Grzegórzecka 77 w Krakowie w VII etapie

Racławicka 58 w Krakowie – nowe mieszkania na wynajem

Cyrhla Villas – rodzinna osada premium w Zakopanem

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.