Racławicka 58 w Krakowie – nowe mieszkania na wynajem

19.07.2022

Racławicka 58 to nowa inwestycja, w ramach której powstaną zarówno apartamenty serwisowane na krótki wynajem, jak i pokoje studenckie.

 

Racławicka 58

 

Racławicka 58 to nowa inwestycja firmy Zeitgeist Asset Management, która podpisała umowę na zakup gruntu w Krakowie o powierzchni 0,84 ha. We współpracy z lokalnym deweloperem, firmą Activ Investment, stworzy tu budynek obejmujący apartamenty serwisowane wynajmowane na krótki termin, częściowo przeznaczony również na zakwaterowanie dla studentów.

Przy ul. Racławickiej 58 w dzielnicy Krowodrza stanie budynek z garażem podziemnym, zawierający część z apartamentami serwisowanymi o powierzchni 6222 m² (ok. 182 apartamentów) oraz z pokojami studenckimi – powierzchnia 4650 m² (ok. 248 pokoi). Pokoje w części apartamentowej będą głównie trzy lub czteroosobowe, choć oczywiście nie zabraknie klasycznych „jedynek” i „dwójek”. W części studenckiej przeważać zaś będą pokoje jednoosobowe. W obu segmentach przewidziano pralnie samoobsługowe. Ponadto w garażu podziemnym znajdzie się dziesięć ładowarek dla aut elektrycznych w oraz 104 miejsca na rowery – część z nich na zewnątrz budynku.

Racławicka 58 zlokalizowana jest niedaleko ważnych krakowskich uczelni, w tym Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Rolniczego, Uniwersytetu Pedagogicznego i Politechniki Krakowskiej.

Umowa między inwestorem a deweloperem została podpisana w modelu forward purchase, co w tym przypadku oznacza, że nieruchomość nabyły obie strony: sprzedający i kupujący. Zeitgeist zobowiązał się do kupna budynku po zakończeniu budowy oraz zapewnił wcześniejsze finansowanie poszczególnych etapów budowy. W proces tworzenia inwestycji zaangażowani byli doradcy z kancelarii DWF.

Zakończenie projektu planowane jest na III kwartał 2024 r. Wtedy budynek zostanie przekazany pod zarząd spółce córce Zeitraum, która będzie jego operatorem.

 

Zeitgeist Asset Management z siedzibą główną w Pradze specjalizuje się w usługach deweloperskich i zarządzaniu aktywami inwestorów prywatnych i instytucjonalnych. Firma prowadzi działania w Czechach, Polsce, na Węgrzech oraz w Niemczech i Włoszech.

 

Przeczytaj też:

Dom Medyków w Krakowie zostanie przebudowany na hotel i akademik

Rynek prywatnych akademików w Polsce

Osiedle Fredry 6 w Krakowie w kolejnej fazie budowy

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in