Osiedle Fredry 6 w Krakowie w kolejnej fazie budowy

02.12.2021

Osiedle Fredry 6 w Łagiewnikach wkroczyło w fazę budowy IV etapu. Podczas budowy poprzednich etapów stworzono tu pierwszy w Krakowie woonerf.

 

Osiedle Fredry 6

 

Osiedle Fredry 6 w krakowskich Łagiewnikach jest rozbudowywane. Ruszyła sprzedaż IV etapu, w którym powstanie pięć budynków ze 187 mieszkaniami w zróżnicowanych metrażach.

Osiedle Fredry 6 ma otwarty plac miejski z ogólnodostępnymi alejami spacerowymi. Jego lokalizacja na niewielkim wzniesieniu pozwoliła na zróżnicowanie terenu wewnętrznego oraz ciekawe posadowienie budynków względem ulicy. Nowe budynki cechować będzie stonowana kolorystyka (biele, szarości, beż), eleganckie elewacje oraz stolarka okienna w kolorze antracytowym bądź naturalnego drewna. W holach i korytarzach zaprojektowano ozdobne gresy. Z kolei przy wejściach do budynków zostaną ułożone okładziny w kolorze drewna. Powstanie także ogólnodostępne stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych. Na parterze usytuowane zostaną lokale usługowe. Cały teren będzie monitorowany i chroniony.

 

Osiedle Fredry 6

 

– Wokół nowych budynków zasadzimy wiele drzew. Wiosną zazielenią się krzewy i byliny na skarpie. Zielone będą również dachy osiedlowych budynków. Projektanci krajobrazu pamiętali także o meblach miejskich. Mieszkańcy skorzystają z podestów, siedzisk, leżaków, stojaków rowerowych oraz strefy piknikowej ze stołami – mówi Agnieszka Mikos, kierownik działu sprzedaży w Krakowie.

W ramach prac inwestor wybudował rondo z infrastrukturą w ciągu al. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Powstały drogi dojazdowe oraz ścieżki rowerowe ułatwiające dojazd do pobliskiego centrum handlowego Bonarka oraz dogodny wyjazd do ciągów komunikacyjnych. Inwestycja znacznie usprawni ruch w tej części miasta.

 

Osiedle Fredry 6

 

Podczas budowy poprzednich etapów wewnątrz osiedla Fredry 6 stworzono pierwszy w Krakowie woonerf – atrakcyjnie urządzony ciąg pieszo-jezdny przyjazny zarówno dla spacerujących, jak i kierowców. Dodatkowo zaprojektowano tzw. ścieżkę Fredry – ciąg spacerowy, przy którym znajdują się akcenty nawiązujące do epoki, w której tworzył Aleksander Fredro.

Deweloperem osiedla jest Spravia (dawniej Budimex Nieruchomości), a generalnym wykonawcą – Erbud SA. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia B2 Studio. Termin zakończenia budowy to I kwartał 2024 r., natomiast odbiory zaplanowano na II kwartał 2024 r.

 

Przeczytaj też:

Osiedle Centralna Park w Krakowie – VIII etap

Słoneczne Miasteczko – X etap osiedla ukończony

Przy Mogilskiej – III etap krakowskiego osiedla

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.