Wrześniowa akcja PIIB

31.08.2021

Ogólnopolskie wydarzenie pod hasłem „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu” planowane było od wielu miesięcy. Już 25 września, w sobotę, eksperci Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa będą udzielać porad w punktach konsultacyjnych na terenie całego kraju.

 

Wrześniowa akcja jest pierwszym tego typu wydarzeniem w historii Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Wymagało to stworzenia strategii i planu działania obejmującego wiele osób. Dzięki zaangażowaniu wszystkich okręgowych izb, które wyznaczyły swoich koordynatorów akcji, oraz działaniom Krajowego Biura PIIB przygotowano na „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa” aż 99 punktów konsultacyjnych (stan na 20.08.2021 r.). Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Patronami medialnymi są „Przegląd Budowlany” oraz „Inżynier Budownictwa”. Wrześniowa akcja ma też swoją stronę internetową (www.dzieninzyniera.pl) z interaktywną mapą i artykułami dotyczącymi budowy domu. Informowaliśmy o tym na bieżąco na stronie internetowej PIIB oraz izbowym profilu na Facebooku.

 

wrzesniowa akcja

Na zdjęciu od lewej: Mariusz Okuń, Radosław Sekunda

 

By zachęcić Polaków do udziału we wrześniowej akcji i zapoznać z działalnością Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Wydawnictwo PIIB przygotowało nie tylko film promocyjny opublikowany w Internecie 12 lipca br., ale również specjalny webinar pt. „Budowa domu jednorodzinnego – od fundamentów aż po dach” z udziałem rzeczoznawców budowlanych. Eksperci PIIB – dr inż. Radosław Sekunda i mgr inż. Mariusz Okuń – omówili najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy budowie domu jednorodzinnego. Wykład online zakończony krótką sesją pytań i odpowiedzi transmitowany był 20 lipca br. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 osób. Nagranie jest nadal dostępne w Internecie, a jego zasięg wyniósł blisko 12 tys. odbiorców. Film z ekspertami PIIB obejrzało 5487 osób (stan na 20.08.2021 r.).

Dodatkowo w okresie wakacyjnym informacje o dniu otwartym publikowane były w mediach należących do Wydawnictwa PIIB: serwisie internetowym www.inzynierbudownictwa.pl i jego newsletterze, profilu FB Izbudujemy, profilu LinkedIn WPIIB.Pierwsze wzmianki o akcji ukazały się także w serwisach internetowych, np. www.muratorplus.pl, www.polcen.com, www.otososnowiec.pl, www.powiatopolski.pl, www.powiat-tomaszowski.pl, www.zycieczestochowy.pl, www.zywiec-powiat.pl. Na wrzesień planowana jest kampania promocyjna w digitalu, dzienniku ogólnopolskim oraz radiu. Pomysłodawcy akcji chcą również zorganizować jeszcze jeden lub dwa webinary będące jej zapowiedzią i jednocześnie cennym materiałem informacyjnym dla wszystkich osób zainteresowanych budową lub eksploatacją obiektu.

 

wrzesniowa akcja

 

Na potrzeby akcji zaprojektowany został plakat, na którym okręgowe izby mogły dodać swoje logotypy oraz adresy punktów konsultacyjnych w regionie. W połowie lipca i pod koniec sierpnia Wydawnictwo PIIB rozesłało wydruki plakatów zamówione przez niektóre z 16 okręgowych izb. Pozostałe OIIB drukowały je we własnym zakresie.

16 sierpnia ukazał się pod patronatem PIIB „Praktyczny poradnik dla inwestora – budowlany proces inwestycyjny od Aspiracji do Zamieszkania”, opracowany i wydany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa – Oddział Warszawski. Autorami publikacji są inżynierowie Mariusz Okuń, Rafał Dybicz i Adam Baryłka. Publikacja jest dostępna w e-sklepie Wydawnictwa PIIB. Poradnik tego typu wpisuje się w organizowany przez nasz samorząd zawodowy „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa”. W związku z tym PIIB roześle po jednym jego egzemplarzu do wszystkich organów nadzoru budowlanego i administracji architektoniczno-budowlanej.

 

Joanna Karwat

 

Czytaj także:

Wrześniowy dzień otwarty – przygotowania

Webinar z udziałem rzeczoznawców budowlanych – ekspertów PIIB

Konsultacje z inżynierami budownictwa w całej Polsce

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in