Praktyczny PORADNIK dla inwestora

01.09.2021

Planujesz budowę domu jednorodzinnego? Jesteś w trakcie budowy, ale masz różne wątpliwości odnośnie kolejnych etapów realizacji? Ten PORADNIK jest dla Ciebie! Przejrzyście i zwięźle opisane są w nim formalności związane z budową domu – od zakupu działki do zakończenia budowy.

 

Inwestycja budowlana to ciąg następujących po sobie czynności i działań, a sukces kolejnych etapów zależy od pomyślnego przejścia poprzednich. Proces ten jest stosunkowo długi i często skomplikowany, wymagający zaangażowania wielu osób  i instytucji. Używając analogii sportowej – jest to bieg z przeszkodami, w którym inwestor co krok mierzy się z nowymi wyzwaniami. Finałem jest ukończenie i przekazanie do eksploatacji obiektu budowlanego, czyli w naszym przypadku domu. Podczas procesu budowlanego inwestor będzie musiał stawić czoło wielu regulacjom prawnym, urzędom i instytucjom. Stanie w obliczu wyboru koncepcji, systemu budowy, materiałów i rozwiązań, począwszy od fazy przygotowawczej i planowania, poprzez złożone i mocno sformalizowane kwestie związane z projektowaniem, wymagające poruszania się wśród aktów prawa, po kluczowy etap realizacji, a następnie zakończenia robót budowlanych i procedury uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Pojawi się konieczność zatrudnienia architekta, projektantów branżowych (konstruktora, projektanta instalacji sanitarnych, elektrycznych, automatyki), kierownika budowy, niekiedy inspektora nadzoru inwestorskiego

Celem poradnika jest przybliżenie przebiegu całego procesu inwestycyjnego, usystematyzowanie kolejnych etapów i ułatwienie ich organizacji.  To zawarta w pigułce pomoc w sprawnym przejściu przez budowę, od pomysłu na dom do radości z jego eksploatacji.

 

Autorzy – inżynierowie praktycy: Mariusz Okuń, Rafał Dybicz, Adam Baryłka

 

ZAMÓW: https://inzynierbudownictwa.pl/produkt/praktyczny-poradnik-dla-inwestora-druk-cena-z-vat/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy też:

Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa – ogólnopolska akcja PIIB

Webinar „Budowa domu jednorodzinnego. Od fundamentów aż po dach”

Budowa domów jednorodzinnych – niektóre wady i błędy

Baza linków pomocnych w pracy inżyniera budownictwa

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.