Wrześniowy dzień otwarty – przygotowania

28.08.2021

Plakaty, filmy, internetowa strona z mapą punktów konsultacyjnych to tylko niektóre materiały powstałe w ostatnich tygodniach w ramach przygotowań do ogólnopolskiej akcji PIIB „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego Obiektu”.

 

Przypominamy, że akcję zaplanowano na 25 września br. W tym dniu, w 99 punktach konsultacyjnych w Polsce (stan na 31.08.2021 r.) inżynierowie budownictwa będą udzielali bezpłatnych porad związanych z zakupem działki, budową domu, jego modernizacją lub zmianą sposobu użytkowania. W każdym z punktów konsultacyjnych eksperci PIIB będą pracować w kilkuosobowych (wielobranżowych) zespołach. W niektórych punktach dołączą do nich pracownicy administracji architektoniczno-budowlanej oraz organów nadzoru budowlanego. Wrześniowy dzień otwarty kierowany jest w szczególności do indywidualnych inwestorów oraz przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych.

 

Wrześniowy dzień otwarty

 

Działania związane z organizacją i promocją wydarzenia, do którego włączyły się wszystkie okręgowe izby inżynierów budownictwa, nabierają coraz większego tempa. Odbyły się dwa spotkania szkoleniowe dla koordynatorów i konsultantów PIIB (27 maja i 30 czerwca br.). Ponad 100 osób uczestniczących w szkoleniu miało okazję do rozmowy o najważniejszych celach akcji i szczegółach związanych z koordynacją działań w punktach konsultacyjnych na terenie całej Polski. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniach, otrzymały linki do nagrań.

1 czerwca br. nagrane zostały filmy, które zostaną wykorzystane w mediach społecznościowych PIIB oraz kampanii promocyjnej. Film główny to zapowiedź akcji, wyjaśnienie jej celu oraz opis działania i struktury organizacyjnej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. W swoim wystąpieniu Zbigniew Kledyński, prezes PIIB, wyjaśnił, że „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa” został przygotowany z troski o inwestora, zwłaszcza tego indywidualnego i dodał: „Kiedy tak dużo mówi się o proceduralnych uproszczeniach, kiedy próbuje się zastępować rzetelną techniczną dokumentację marketingową wizualizacją obiektu, tym ważniejsze są pytania o bezpieczeństwo i koszty eksploatacji. Niejedno z tych ułatwień to tylko przyzwolenie na odroczoną płatność”. W filmie wystąpili również pomysłodawcy akcji – Mariusz Okuń i Radosław Sekunda, przedstawiciele Mazowieckiej OIIB, którzy opowiedzieli krótko o pracy inżynierów budownictwa i zachęcili do korzystania z wiedzy ekspertów.

Krajowe Biuro PIIB we współpracy z Wydawnictwem PIIB przygotowało stronę internetową akcji (www.dzieninzyniera.pl), gdzie znajduje się interaktywna mapa wszystkich punktów konsultacyjnych oraz artykuły przydatne dla inwestorów. Dzięki interaktywnej wyszukiwarce internauci mogą w intuicyjny sposób znaleźć adresy punktów w wybranym mieście lub województwie oraz zapoznać się z godzinami ich otwarcia. Zaprojektowane zostały plakaty informacyjne, które rozesłano do wszystkich okręgowych izb. W lipcu br. na profilu FB PIIB transmitowany będzie pierwszy webinar związany z akcją. Tematem wirtualnego spotkania z udziałem inżynierów Mariusz Okunia i Radosława Sekundy będzie budowa domu jednorodzinnego i omówienie najważniejszych zagadnień, które decydują o terminowym zakończeniu budowy, ale i bezpieczeństwie przyszłych mieszkańców obiektu.

Ogólnopolska akcja PIIB objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Patronami medialnymi są „Przegląd Budowlany” oraz „Inżynier Budownictwa”.

– To bardzo interesująca inicjatywa, która pozwoli przedstawić szerokiej grupie inwestorów aspekty prawne, organizacyjne i techniczne procesu budowlanego. Myślę, że takie działania będą ciekawym elementem promującym profesję inżyniera budownictwa jako zawód zaufania publicznego oraz uświadomią wielu osobom, jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywają inżynierowie – podkreślił Adam Baryłka, dyrektor Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

 

Joanna Karwat

 

Przeczytaj też:

Konsultacje z inżynierami budownictwa w całej Polsce

Film o cyfryzacji – współpraca z GUNB

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.