Film o cyfryzacji – współpraca z GUNB

20.07.2021

Film o cyfryzacji pokazuje jej zalety i zachęca do korzystania z tej formy składania wniosków w procesie inwestycyjno-budowlanym.

 

Film o cyfryzacji

 

W odpowiedzi na zaproszenie Doroty Cabańskiej, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, wziął udział w kampanii promującej cyfryzację procesu budowlanego i serwis e-budownictwo. W związku z tym powstał film o cyfryzacji. W swoim wystąpieniu w filmie prezes PIIB wskazał na nowoczesne rozwiązania, które już są wykorzystywane w pracy inżynierów budownictwa, np. BIM.

Celem akcji jest pokazanie zalet cyfryzacji i zachęcenie do korzystania z tej formy wypełniania oraz składania wniosków w procesie inwestycyjno-budowlanym. Wprowadzone e-usługi pozwalają na oszczędność czasu oraz miejsca na przechowywanie dokumentacji papierowej, o czym wspomniano w komunikacie na stronie GUNB dotyczącym konferencji, która odbyła się 28 czerwca br.: „Elektroniczne składanie wniosków to nie tylko wygodne i szybsze rozwiązanie, ale też przynoszące konkretne oszczędności dla obu stron procesu inwestycyjno-budowlanego. Szacuje się, że średnio jedna sprawa wniosku o pozwolenie na budowę zajmuje pół metra bieżącego na półce urzędowego regału, a organy zobowiązane są przechowywać wszystkie dokumenty tych spraw do czasu przekazania dokumentów do archiwów państwowych, czyli przez okres 10 lat.”

Film nagrany na potrzeby kampanii został opublikowany 28 czerwca br. w mediach społecznościowych GUNB. Można go również obejrzeć na stronie internetowej PIIB (dział „Aktualności”).

 

Joanna Karwat

 

Przeczytaj też:

Cyfryzacja procesu budowlanego

Cyfryzacja Prawa budowlanego

Terminarz cyfryzacji procesu budowlanego

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.