Vena Mokotów – nowe osiedle w Warszawie

02.01.2017

Mostostal Warszawa sfinalizował umowę na budowę osiedla wielorodzinnego w obszarze dzielnicy Mokotów.

Inwestycję o wartości 36,6 mln zł wykona dla jednej ze spółek celowych Vantage Development SA Oddział Centralny Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Artura Soczewicy. Według planu prace na budowie Vena Mokotów rozpoczną się w styczniu.

Oprócz budowy obiektów mieszkalnych w zakresie prac Mostostal Warszawa mieszczą się również prace związane z przygotowaniem infrastruktury oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Zespół mieszkaniowy, który wyrośnie przy ulicy Pory, będzie się docelowo składać z trzech budynków o zróżnicowanej wysokości. Obiekty będą miały od 4 do 7 kondygnacji i pomieszczą łącznie 183 lokale o podwyższonym standardzie. Deweloper przewidział w ofercie mniejsze mieszkania z balkonami, jak i większe połączone z tarasami czy też ogródkami. Na ostatnim piętrze znajdą się z kolei przestronne mieszkania z antresolami. Metraże poszczególnych mieszkań będą wynosić od 34 do 139 m2. Na parterze przewidziano powierzchnię komercyjną dla trzech lokali usługowo-handlowych. Mieszkańcy będą również mieli zagwarantowane miejsca parkingowe (191) w garażu podziemnym oraz komórki lokatorskie (105).

 

 

Inwestor: VD sp. z o.o. Mieszkania XVI sp. k.

Wykonawca: Mostostal Warszawa S.A.

Kierownik budowy: Karol Kauc

Kierownik kontraktu: Marcin Dobrogocki

Projekt: Plus3-architekci sp. z o.o.

Powierzchnia całkowita nadziemia: 15 819,43 m2

Powierzchnia całkowita podziemia: 5630,67 m2

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.