Skanska rozpoczęła prace nad obwodnicą Serocka

21.08.2009

Skanska rozpoczęła budowę obwodnicy Serocka (woj. mazowieckie). 20 sierpnia odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty. Obwodnica będzie gotowa w 2011 r. Wartość inwestycji szacowana jest na 139 mln zł brutto.

Otwarcia budowy dokonał minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, władz samorządowych i rządowych z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem i Wojewodą Jackiem Kozłowskim na czele. Wbicie pierwszej łopaty oficjalnie rozpoczęło etap przygotowań do realizacji inwestycji.
Aktualnie prowadzone są prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę obwodnicy. Rozpoczęto już likwidację wysypiska śmieci, wycinkę drzew i krzewów, odhumusowanie. Trwa oczyszczenie terenu z niewybuchów i niewypałów. Ustawiane są także zaplecza przy docelowych obiektach, z których będą nadzorowane roboty. Ponadto rozpoczęto prace przy obiektach mostowych w rejonie węzłów: Wojsk Łączności i Wierzbica. Budowane są także drogi tymczasowe i dojazdowe przy budowie obiektów mostowych węzła Serock i drogi gminnej.
 
 
Inwestycja obejmuje budowę dwujezdniowej obwodnicy o długości 7 km w ciągu drogi krajowej nr 61, odcinka drogi krajowej nr 62 od ronda w Wierzbicy do mostu nad rzeką Narew i połączenia z obwodnicą oraz odcinka drogi o długości 800 m w ciągu ulicy Zakroczymskiej. Skanska wykona także trzy nowe węzły drogowe: Wojsk Łączności, Serock i Wierzbica. W ramach kontraktu wybudowane zostaną bezkolizyjne skrzyżowania, drogi lokalne równoległe do obwodnicy, 7 wiaduktów, ciągi piesze, zjazdy indywidualne i publiczne, przepusty i przejścia dla zwierząt. Wykonane zostaną też roboty odwodnieniowe, oświetlenie i oznakowanie poziome i pionowe oraz ekrany akustyczne i elementy bezpieczeństwa ruchu.
Budowa obwodnicy Serocka ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu na trasie prowadzącej z południa Polski na Mazury. Przez Serock przebiegają teraz drogi krajowe nr 61 i 62. Dzięki budowie obwodnicy ruch samochodowy zostanie wyprowadzony poza miasto. To zdecydowanie poprawi komunikację w sezonie letnim.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.