Osiedle Pastelowo w Poznaniu w konwencji PRS

27.10.2023

Osiedle Pastelowo będzie przeznaczone na wynajem długoterminowy. W ramach projektu powstanie w sumie 7 budynków z 255 mieszkaniami.

 

Osiedle Pastelowo

 

Osiedle Pastelowo powstanie przy ul. Pastelowej w dzielnicy Grunwald w Poznaniu, w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu Business Garden. Inwestycja będzie w całości przeznaczona na wynajem długoterminowy (w formule PRS).

Osiedle Pastelowo utworzy 7 budynków, w których łącznie przewidziano 255 lokali o powierzchni od 33 do 100 m². Większość z nich mieć będzie balkony lub, w przypadku mieszkań na parterach, prywatne ogródki. Mieszkania zostaną wykończone w jednakowym stylu i standardzie, który obejmie w pełni wyposażone kuchnie i łazienki. Inwestor planuje również doposażenie wszystkich mieszkań w meble.

 

Osiedle Pastelowo

 

W ramach osiedla powstanie również osobny budynek garażowy z miejscami parkingowymi dla lokatorów, zamontowane zostaną stojaki na rowery, a w centralnej części osiedla znajdzie się plac zabaw w otoczeniu zieleni, która zdominuje przestrzeń między budynkami. Mieszkańcy będą mogli korzystać z boisk sportowych zlokalizowanych na terenie sąsiadującego kompleksu biurowego Business Garden.

Lokalizacja osiedla zapewni przyszłym mieszkańcom dobry dojazd do ważnych punktów miasta i lotniska.

Osiedle Pastelowo to pierwszy projekt w sektorze PRS (rynek najmu instytucjonalnego) Vastint Poland. Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu 2023 r. będzie gotowa na początku 2025 r., wtedy też przewidziano podpisanie pierwszych umów z przyszłymi najemcami.

 

Osiedle Pastelowo

 

– Vastint w ciągu kolejnych 5 lat planuje oddać blisko 4000 mieszkań w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu. W połowie przyszłego roku zakończony zostanie drugi etap kompleksu Waterfront w Gdyni, gdzie w części mieszkaniowej przewidziano 146 lokali na sprzedaż. Najprawdopodobniej na początku przyszłego roku ruszy pierwszy etap projektu Portowo na Starołęce, a w planach mamy jeszcze realizację budynków wielorodzinnych w Starej Rzeźni. W obu przypadkach, oprócz mieszkań na sprzedaż, część lokali będzie dostępna także w formule najmu instytucjonalnego – mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzająca Vastint Poland.

 

Źródło: Vastint Poland

 

Przeczytaj też:

Marcelińska 18 – nowe apartamenty w Poznaniu

Drzymały 17 – nowy apartamentowiec w Poznaniu

Plac Wolności 6 w Poznaniu – kamienica w remoncie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in