Marcelińska 18 – nowe apartamenty w Poznaniu

13.03.2023

Marcelińska 18 to 2 budynki klasy premium, w których znajdą się w sumie 144 mieszkania. Przy projektowaniu inwestycji kierowano się ideą Form Follows Function.

 

Marcelińska 18

 

Na styku Jeżyc i Grunwaldu w Poznaniu rusza budowa osiedla Marcelińska 18. Powstaną 2 budynki podobne skalą oraz wysokością do otaczającej zabudowy. Niższy odwołuje się do zabudowy w pierzei ul. Marcelińskiej, drugi – do wyższych obiektów od strony ul. Grunwaldzkiej. Łącznie na osiedlu powstaną 144 mieszkania o metrażu od 25 do 140 m². Wszystkie lokale zostaną wyposażone w panoramiczne 3-szybowe okna o bardzo dobrej izolacji termicznej i dźwiękowej, a mieszkańcy otrzymają do dyspozycji system master key. Na parterze zaplanowano przestronne ogródki, a z balkonów i tarasów na wyższych piętrach będzie roztaczał się widok na Łazarz i Jeżyce.

– Elewacje budynków łączą współczesne rozwiązania architektoniczne z zapożyczonymi detalami i klasycznymi podziałami, które nawiązują do sąsiedniej zabudowy kamienicznej z I połowy XX w. oraz modernistycznej zabudowy wielorodzinnej socrealizmu – mówi Adrian Kruszewski z pracowni Dementi, architekt inwestycji.

Charakteru całości dodają także przestronne częściowo przeszklone balustrady balkonów o efektownych, owalnych zwieńczeniach.

 

Marcelińska 18

 

Cechą osiedla Marcelińska 18 jest też wysoki standard. We wnętrzach budynków znajdą się klimatycznie urządzone części wspólne i miejsce spotkań dla mieszkańców.

– Przy projekcie tej inwestycji towarzyszyła nam idea Form Follows Function stworzona na przełomie XIX i XX w. przez Louisa Sullivana. Odnosi się ona do modernizmu, który stawiał na pierwszym miejscu funkcjonalność. Forma budynku ma nawiązywać bezpośrednio do jego przeznaczenia i funkcji, dlatego w Marcelińskiej 18 postawiliśmy na rozplanowanie mieszkań i przestrzeni wspólnych zapewniających komfort użytkowania przez lata. Niewątpliwą zaletą jest również kameralność inwestycji, która gwarantuje mieszkańcom prywatność i pozwoli na budowanie sąsiedzkich relacji – mówi Justyna Hamrol-Wasielewska, dyrektor sprzedaży i marketingu Eiffage Immobilier Polska.

 

Marcelińska 18

 

We wnętrzach Marcelińskiej 18 znajdzie się strefa chillout z czytelnią dla mieszkańców. Teren inwestycji wraz z podziemnym parkingiem zostanie ogrodzony, a kontrolę dostępu zapewnią wideodomofony i monitoring wizyjny. Na osiedlu pozostanie istniejący 120-letni starodrzew oraz powstanie nowa zielona strefa relaksu z ławkami i placem zabaw. Zostaną zamontowane stojaki na rowery. Deweloper zadbał także o ekologiczne rozwiązania takie jak oświetlenie LED, stacje ładowania samochodów, odzysk wody opadowej do podlewania części wspólnych i dachy pokryte roślinnością.

Deweloperem inwestycji jest Eiffage Immobilier Polska, a generalnym wykonawcą – Eiffage Polska Budownictwo. Prace zakończą się w ostatnim kwartale 2024 r.

 

Przeczytaj też:

Drzymały 17 – nowy apartamentowiec w Poznaniu

Plac Wolności 6 w Poznaniu – kamienica w remoncie

Osiedle Stara Cegielnia – III etap gotowy

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in