Plac Wolności 6 w Poznaniu – kamienica w remoncie

24.01.2023

Budynek Plac Wolności 6 przejdzie rewitalizację, dzięki której powstanie w nim 259 lokali inwestycyjnych pod wynajem krótko- i długoterminowy.

 

Plac Wolności 6

 

Plac Wolności 6 to 7-kondygnacyjna kamienica położona w ścisłym centrum Poznania, vis a vis Fontanny Wolności, zaledwie 400 m od Starego Rynku. Rewitalizacja tego budynku położonego przy jednym z głównych miejskich placów pozwoliła na przygotowanie 259 lokali inwestycyjnych na sprzedaż. Większość to 1-pokojowe miniapartamenty z aneksem kuchennym i łazienką, o powierzchni od 17 do 21 m², usytuowane w nowo dobudowanej części. W części z nich przewidziano balkony, loggie lub tarasy. Lokale o nieco większych metrażach, od 33 do 186 m², położone są głównie w kamienicy frontowej. Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna – energia pozyskana ze słońca zasili części wspólne obiektu. Natomiast monitoring zużycia mediów oraz system sterowania temperaturą będą dostępne przez aplikację mobilną. W budynku zostaną zamontowane monitoring bezpieczeństwa i system kontroli dostępu, a także 4 windy osobowe dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Plac Wolności 6

 

Odpowiednia aranżacja wnętrz w pełni wpisze się w potrzeby gości pod wynajem krótkoterminowy i długoterminowy. Wszystkie apartamenty wyposażono w aneksy kuchenne, a część z nich ma również balkony i loggie. W lokalach przewidziano opcję klimatyzacji. W przestrzeniach wspólnych do dyspozycji będą liczne udogodnienia, takie jak samoobsługowa pralnia, miejsce do pracy czy recepcja.

Projekt Plac Wolności 6 niedługo dobiegnie końca. Wyróżnikiem inwestycji będzie kompleksowa obsługa najmu przez spółkę INA Management, która planuje prowadzić w budynku aparthotel w formacie Citybreak. Ponadto w inwestycji Plac Wolności 6 oferowana będzie dodatkowa opcja w standardzie Longstay, która zaplanowana jest pod najem długoterminowy.

 

Plac Wolności 6

 

Deweloperem jest poznańska firma Inwestycje Wielkopolski, który od lat zajmuje się rewitalizacją zabytkowych kamienic i budową nowych obiektów mieszkalno-usługowych. Prowadzi działalność w Poznaniu i Wielkopolsce. Zrealizowane dotychczas projekty to m.in. Rybaki 20, Chwaliszewo 73, Wodna 15, Chwaliszewo przy Trakcie Królewsko-Cesarskim, Nowe Chwaliszewo, Półwiejska 47, Ostrówek 12, Zielony Marcelin, Małe Garbary 8 czy Na Polance.

 

Czytaj też:

Mieszkania PRS przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu

Saint Martin Residences w Poznaniu

Bookowska 18 w Poznaniu oddana do użytku

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in