Mieszkania PRS przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu

22.07.2022

Nowe mieszkania PRS powstaną w trzech budynkach, które Trei wybuduje w Poznaniu. 450 lokali będzie dostępnych w coraz bardziej popularnej formule najmu instytucjonalnego.

 

mieszkania PRS

 

Przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu wybudowany zostanie kompleks budynków, w których znajdą się mieszkania PRS (Private Rented Sector). Będzie to pierwsza realizacja tego typu w Polsce dewelopera Trei Real Estate Poland.

Aktualnie deweloper przygotowuje działkę i prowadzi proces relokacji supermarketu Biedronka, który znajduje się na zakupionym przez niego terenie. Za całość prac związanych z budową nowej nieruchomości dla sieci Biedronka oraz wyburzenie obiektu przy ul. Piątkowskiej odpowiada firma Strabag.

Na początku 2023 r. inwestor planuje rozpocząć budowę pierwszej fazy kompleksu przy ul. Piątkowskiej. W ramach tego etapu powstaną dwa budynki, które dostarczą łącznie ponad 300 mieszkań na wynajem instytucjonalny. Kompleks dostarczy łącznie 450 mieszkań na wynajem rozmieszczonych w trzech budynkach o łącznej powierzchni ponad 19 000 m².

Poznańskie mieszkania PRS wyróżnia lokalizacja. Osiedle położone jest między osiedlami Winiary i Winogrady, w pobliżu Parku Cytadela, kampusów uniwersyteckich poznańskich uczelni, a także w bliskim sąsiedztwie centrum miasta.

Inwestycja w Poznaniu to pierwsza realizacja w formule najmu instytucjonalnego Trei w Polsce.

– Poznański PRS budujemy na wzór naszych inwestycji w innych krajach. Podobnie jak w Niemczech i USA, mieszkania, które tutaj powstaną, w całości będą przeznaczone na wynajem. Budynki będą projektowane w specyficzny dla funkcji PRS sposób. Mieszkania będą w pełni wyposażone w nowoczesne kuchnie i łazienki. Cały kompleks będzie objęty profesjonalnym zarządzaniem, co zagwarantuje komfort, który często trudno znaleźć na rynku wynajmu prywatnego. Usługa zarządzania jest  jednym z wyróżników osiedli PRS na tle standardowych inwestycji mieszkaniowych. Oprócz funkcji mieszkalnej zaoferujemy wiele usług dodatkowych, m.in. sklepy z podstawowymi produktami – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Osiedle przy ul. Piątkowskiej ma być gotowe w 2025 r.

 

Trei Real Estate jest obecny w Polsce od 2008 r. Deweloper rozpoczynał swoją działalność od budowy parków handlowych, pierwszy z nich otworzył w 2013 r. w Nysie. W 2019 r. inwestor zadebiutował również na polskim rynku mieszkaniowym, kiedy to zakupił działkę wraz z projektem zabudowy mieszkaniowej na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu, gdzie buduje osiedle Bacciarellego 54.

 

Przeczytaj też:

Najem zamiast własności? Rośnie sektor PRS w Polsce

Racławicka 58 w Krakowie – nowe mieszkania na wynajem

Górskiego w Gdańsku – mieszkania na wynajem

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in