Saint Martin Residences w Poznaniu

24.06.2022

Przy ulicy Podgórnej 7 w Poznaniu ruszyła sprzedaż drugiego etapu apartamentowca Saint Martin Residences.

Saint Martin Residences

 

W budynku znajdzie się 80 mieszkań o powierzchni od 30 do aż 290 m2, lobby z concierge i miejscem dla gości, strefa fitness i wellness dla mieszkańców oraz parking podziemny.

 

Główną ideą projektową było stworzenie ponadczasowej oraz nowoczesnej architektury, która będzie nawiązywała do okolicznej zabudowy i uzupełniała zabytkową tkankę miasta – mówi nam Andrzej Leszczyński – architekt odpowiedzialny za projekt. Budynek wraz z obecnie rewitalizowaną kamienicą przy ul. Podgórnej 9, będzie tworzył wysokiej jakości przestrzeń miejską w samym centrum Poznania. Pracując nad elewacją budynku, zależało nam, aby klasyczną formę poznańskiej kamienicy ubrać w szlachetne i wysokiej klasy materiały, opisane nowoczesnym detalem architektonicznym.

 

Saint Martin Residences

 

Rzadko można powiedzieć, że inwestycja ma wszystko, a ta właśnie taka jest – mówi nam Alan Szawarski – prezes funduszu Structure Capital, który odpowiada za realizację projektu. Niesamowita lokalizacja – zaledwie 200 metrów od Starego Rynku, zapierający dech w piersiach widok na panoramę Starego miasta, od wewnątrz zabytkowy ogród Hipolita Cegielskiego, zapewniający ciszę i spokój, a z drugiej strony – centrum tętniącego życiem miasta.

 

Saint Martin Residences

Saint Martin Residences – recepcja i lobby

 

Budynek powstanie na obszarze, na którym znajdowała się kiedyś Willa Hipolita Cegielskiego wraz z ogrodami, a później szpital miejski im. Józefa Strusia. Obecnie obszar prawie 2 hektarów graniczący z rynkiem jest w całości rewitalizowany. Oddawany do użytkowania jest właśnie budynek przy ul. Podgórnej 9 – pierwszy etap inwestycji Saint Martin Residences, a pod numerem 11 i 13 powstaje inwestycja mieszkaniowa pod nazwą Kamienica Wiedeńska. Pozostałą część rewitalizuje francuska Orpea. Inwestycja przy Podgórnej 7 będzie jedyną, która ma podziemny parking oraz strefę fitness i spa dla mieszkańców. Będzie również najwyżej położonym budynkiem na zabytkowym obszarze, pięknym widokiem.

 

>>> Modernizacja ronda Rataje w Poznaniu

>>> Portowo w Poznaniu z pozwoleniem na budowę

>>> Vilda Moderne – nowe mieszkania w Poznaniu

>>> Lune de Malta – nowe mieszkania blisko Jeziora Maltańskiego

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.