Vilda Moderne – nowe mieszkania w Poznaniu

17.11.2021

Vilda Moderne to siedmiopiętrowy, elegancki budynek mieszkalny realizowany w poznańskiej dzielnicy Wilda.

 

Vilda Moderne

 

Vilda Moderne uzupełni pierzeję u szczytu zabytkowych, słynnych schodów łączących ulice Dolna Wilda oraz Górna Wilda. To jeden z symboli tej części Poznania. Schody zaprojektował w latach 30. XX w. wybitny architekt Władysław Czarnecki, a latem 2020 r. otwarto je po gruntownym remoncie. Przywrócony został ich dawny wygląd, łącznie z lampami w stylu art déco.

W siedmiopiętrowym budynku Vilda Moderne znajdzie się 129 mieszkań o różnorodnych układach i metrażach – od 25 do 93 m², od kawalerek do lokali czteropokojowych, z ogródkami na parterze oraz loggiami, balkonami i tarasami na piętrach. Części wspólne zostały zaprojektowane z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów wykończeniowych i dbałością o detale, takie jak stalowe balustrady schodów czy lustra w częściach wspólnych. W budynku znajdzie się reprezentacyjny hol wejściowy oraz eleganckie korytarze, w których dominować będą wzór drewna i jasne płytki w dużym formacie.

 

Vilda Moderne

 

Fasada budynku będzie jasna, a niższe kondygnacje – w tym usługowy parter –  zostaną cofnięte, by lepiej wyeksponować zabytkowe schody. Elewacja została podzielona na segmenty, tak by podkreślić śródmiejski charakter zabudowy.

Na części dachu znajdą się nasadzenia roślin oraz zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, dzięki której koszty zużycia energii elektrycznej w częściach wspólnych będą niższe.

Vilda Moderne będzie się znajdować w odległości 1,8 km od Starego Rynku, 700 m od Starego Browaru oraz od centrum biznesowego w okolicy pl. Andersa.

Deweloperem budynku jest Bouygues Immobilier Polska. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Lab 3 Architekci.

 

Vilda Moderne

 

Vilda Moderne to kolejna inwestycja mieszkaniowa Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Wcześniej w stolicy Wielkopolski wybudował Manufakturę Stare Miasto, Cerisier Résidence oraz osiedle Soleil de Malta.

 

Przeczytaj też:

Vilda Unique – kameralna inwestycja w Poznaniu

Osiedle Soleil de Malta w Poznaniu gotowe

Stara Cegielnia w Poznaniu

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in