Stara Cegielnia w Poznaniu

14.07.2021

Stołeczny generalny wykonawca Totalbud SA rozpoczął realizację III etapu poznańskiej inwestycji mieszkaniowej Stara Cegielnia w dzielnicy Grunwald.

 

Budynek na planie litery „C” usytuowany bezpośrednio nad Stawem Baczkowskim przy ul. Ceglanej zaprojektowała Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich. Deweloperem inwestycji jest Poznań Kartuska sp. z o.o. sp. k. Obiekt stanie na działce o powierzchni 8576 mkw.

 

stara cegielnia

 

Kontrakt Totalbudu opiewa budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z parkingiem podziemnym, zagospodarowanie terenu polegające na wybudowaniu dróg wewnętrznych, chodników i ścieżek pieszych, ogrodzenie terenu i prywatnych ogródków przy mieszkaniach na poziomie parteru, budowę elementów małej architektury z placem zabaw, nasadzenie roślin wysokich i niskich oraz traw.

 

Osiedle Stara Cegielnia zlokalizowane jest na peryferiach Poznania, w dużej mierze niezabudowanych, zagospodarowanych głównie gospodarczo i poprzemysłowo. Są to nieużytki po terenach przemysłowych i wyrobiskach żwirowych. Lokalizacja osiedla ma przyczynić się do uporządkowania i stopniowej urbanizacji tych terenów.

 

Wznoszony przez Totalbud budynek C etapu III osiedla Stara Cegielnia składa się z segmentu A i segmentu B – oba o wielorodzinnej funkcji mieszkalnej. Obiekt posadowiony jest na dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym. Powierzchnia zabudowy wyniesie 2050 mkw. przy powierzchni całkowitej 13 274 mkw. Cztery kondygnacje nadziemne zaoferują 96 mieszkań 2-, 3-, 4- i 5-pokojowych o powierzchniach od 40 do 153 mkw.

 

Sprawdź: Rekordowa sprzedaż nowych mieszkań w pierwszym półroczu 2021

Polecamy: Produkty budowlane

 

stara cegielnia

 

Elewacje zewnętrzne budynku, z szerokim polem ekspozycji widokowej, zostały rozczłonkowane – są zaprojektowane na mijającym się planie modułu mieszkalnego w celu uzyskania bardziej intymnych przestrzeni balkonów i tarasów. Od strony elewacji zewnętrznych zaprojektowano układy mieszkań z pomieszczeniami o wielkich przeszkleniach pozwalających otworzyć się na atrakcyjną ekspozycję widokową otaczających stawów. Duże przeszklenia od strony zewnętrznej zostały skontrastowane z ascetycznym rytmem wewnętrznych dziedzińców i pełnych ceramicznych ścian. Na elewacjach wewnętrznych wyraźnie odczytać można regularny rytm mijających się planów wyznaczonych naprzemiennie funkcją mieszkalną i funkcją komunikacyjną.

Budynek ma konstrukcję słupowo-płytową, najbardziej lubianą przez nabywców mieszkań. W lipcu 2021 r. wykonawca jest na etapie wylewania płyty fundamentowej.

 

Zobacz również:

Piątkowska 133 – nowy budynek mieszkalny w Poznaniu

Fort VII w Poznaniu przechodzi remont

Modernizacja brzegów Warty w Poznaniu

 

Stan surowy zamknięty osiągniemy pod koniec czerwca 2022 roku. Budynek oddamy z mieszkaniami w stanie deweloperskim, natomiast części wspólne będą wykonane z kompleksowymi pracami wykończeniowymi. Obiekt będzie miał windy wyższej klasy niż budynki dwóch etapów wcześniejszych. Główny efekt wizualny tego osiedla czynią elewacje. Ich głównym składnikiem będą okładziny ceramiczne w formacie cegły klinkierowej. Jest to bardzo stylowe nawiązanie do historii tego miejsca i funkcjonujących tu niegdyś cegielni – mówi Milena Olkowicz, kierownik budowy z ramienia Totalbudu

 

Zakończenie robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie budynku C przewidziane jest na pierwszą połowę grudnia 2022 r.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.