Vilda Unique – kameralna inwestycja w Poznaniu

24.09.2021

Vilda Unique w centrum Poznania cechować będzie kameralna zabudowa oraz industrialny klimat. W większości powstaną tu lokale typu studio.

 

Vilda Unique

 

Vilda Unique to najnowsza, czwarta inwestycja francuskiego dewelopera Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Ten kameralny budynek wielorodzinny powstanie przy ul. Niedziałkowskiego, w dzielnicy Wilda, tuż przy jej granicy ze Starym Miastem.

W Vilda Unique znajdzie się 69 mieszkań, w tym 38 lokali typu studio o powierzchni od 29 m². W budynku będą też mieszkania dwupokojowe o metrażu od 34 do 47 m², a także trzypokojowe o powierzchni od 55 do 62 m². Dodatkowo, na pierwszym piętrze od wewnętrznej strony zaprojektowano ogródki. Przewidziano także 70 miejsc parkingowych w podziemnej hali garażowej oraz na poziomie 0, jak również rowerownię. Na parterze budynku znajdzie się jeden lokal usługowy.

 

Vilda Unique

 

Architekci w projekcie zastosowali materiały kojarzące się z architekturą industrialną. Obiekt wpisze się więc w charakter okolicy. Od strony ul. Niedziałkowskiego jego elewacja zostanie wykończona ciemnoszarymi klinkierowymi płytkami, a całość dopełnią dekoracyjne elementy z grafitowego metalu oraz szklane balustrady balkonów.

Zielone rozwiązania są częścią Vilda Unique. Interesujący jest wewnętrzny ogród wertykalny, który powstanie w holu wejściowym. Budynek będzie miał również porośnięty roślinnością dach.

Jakość powietrza wewnątrz mieszkań będzie znacznie lepsza dzięki nawiewnikom antysmogowym. Przewidziano również rozwiązania energooszczędne, w tym oświetlenie LED w częściach wspólnych oraz windę z systemem odzyskiwania energii.

Inwestycja będzie położona w odległości kilku minut od Politechniki Poznańskiej, Starego Browaru czy Dworca Głównego, a około 20 minut od Starego Rynku.

 

Przeczytaj też:

Osiedle Soleil de Malta w Poznaniu gotowe

Stara Cegielnia w Poznaniu

Piątkowska 133 – nowy budynek mieszkalny w Poznaniu

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.