Fabryka Leviat w Kaliszu ukończona

27.09.2021

Fabryka Leviat w Kaliszu zastąpiła dotychczasowy, mniejszy obiekt firmy w rejonie. Nowy zakład ma powierzchnię 40 000 m².

 

Fabryka Leviat

 

Fabryka Leviat – globalnego producenta innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu oraz sektora budowlanego, działającego w 60 lokalizacjach na świecie – została wybudowana przez firmę Panattoni. Nowy zakład produkcyjny jest większy od zlokalizowanej w Nowych Skalmierzycach dotychczasowej fabryki – jego powierzchnia wynosi 40 000 m².

W nowym obiekcie przedsiębiorstwo wytwarzać będzie szeroką gamę zamocowań technologicznych dla branży budowlanej. Fabryka Leviat powstała w Kaliszu, zaledwie 5 km od dotychczasowego obiektu firmy w Nowych Skalmierzycach. Niewielki dystans do większego obiektu pozwoli dalej korzystać z usług wykwalifikowanego zespołu, liczącego 350 osób oraz umożliwi dalsze jego poszerzanie. Jednocześnie firma Leviat zwiększy moce produkcyjne oraz w większym stopniu wykorzysta potencjał dotychczasowej technologii i wyposażenia, co pozwoli na stabilny rozwój przedsiębiorstwa.

W nowej fabryce aż 36 500 m² zajmuje zaawansowana technologicznie część produkcyjna, w której wytwarzane będą m.in. systemy montażowe, zbrojeniowe i transportowe. Powierzchnia nowoczesnej przestrzeni socjalno-biurowej wynosi 3500 m². Obiekt w Kaliszu został zrealizowany w zrównoważony sposób i przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

 

Realizacja dla przedsiębiorstwa Leviat to nie jedyna inwestycja Panattoni w drugim największym mieście Wielkopolski. W kwietniu 2021 r. firma ukończyła I etap Panattoni Park Kalisz, oddając 11 000 z planowanych 35 000 m² i dostarczając pierwszą powierzchnię klasy A w okolicy. Obiekt realizowany jest według formuły Small Business Units, z najmniejszymi modułami o powierzchni 1380 m² i może zostać dostosowany zarówno do procesów logistyki, jak i produkcji. Po ukończeniu tego obiektu łączna powierzchnia dewelopera w regionie Wielkopolski przekroczy 1,1 mln m².

 

Przeczytaj też:

Zakład Aluprof SA powstaje w Międzyrzeczu

Fabryka Electropoli powstanie w Nowej Soli

Laboratoria Celon Pharma gotowe. Zdjęcia

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.