Osiedle Soleil de Malta w Poznaniu gotowe

02.09.2021

Osiedle Soleil de Malta niedaleko Jeziora Maltańskiego otrzymało pozwolenie na użytkowanie.

 

Osiedle Soleil de Malta

 

Osiedle Soleil de Malta przy ul. Milczańskiej 5 w dzielnicy Łacina w Poznaniu obejmuje dwa pięciopiętrowe budynki w klasycznym układzie pierzejowym, z usługami w parterze i wewnętrznym zielonym patio.

W czerwcu 2021 r. zakończyły się ostatnie prace budowlane, zgodnie z harmonogramem. Obecnie prowadzone są jeszcze ostatnie prace przygotowawcze do odbiorów oraz wykonywane dodatkowe nasadzenia. Budynki otrzymały pozwolenie na użytkowanie.

 

Osiedle Soleil de Malta

 

Osiedle Soleil de Malta (z francuskiego: Słońce Malty) to w sumie 316 mieszkań, o powierzchni od 25 do 128 m², od 1 do 4 pokoi. Elewacja budynków jest spokojna i rytmiczna. Wszędzie zamontowano wysokie okna i przestronne drzwi balkonowe. Każde mieszkanie ma balkon, taras lub ogródek, a część mieszkań na ostatnim piętrze – przestronne tarasy na dachu. Poza tym mieszkania na tej kondygnacji mają 3 m wysokości.

Oprócz wspomnianego zielonego patio, w stu procentach gotowa jest też strefa rekreacyjna wraz z placem zabaw. Znajdują się tu leżaki, nowoczesne ławki, pergole oraz boisko do siatkówki.

 

Osiedle Soleil de Malta

 

W częściach wspólnych – w korytarzach umieszczono duże fotografie przedstawiające okolice Jeziora Malta. Dodatkowym elementem projektu są też cztery murale, które zostały wykonane w podcieniach budynku i na zjazdach do podziemnego garażu. Stworzyli je poznańscy artyści z grupy Murall, a prezentują różne aktywności, którymi można się cieszyć w okolicy Jeziora Malta.

Deweloperem osiedla jest Bouygues Immobilier Polska.

 

Osiedle Soleil de Malta

 

Soleil de Malta to trzecia inwestycja mieszkaniowa Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Pozostałe dwie, ukończone, to: Manufaktura Stare Miasto przy ul. Bóżniczej oraz Cerisier Résidence przy ul. Smardzewskiej. Deweloper planuje już kolejne projekty w stolicy Wielkopolski.

 

Przeczytaj też:

Stara Cegielnia w Poznaniu

Piątkowska 133 – nowy budynek mieszkalny w Poznaniu

Ziębicka 14 – nowe osiedle w Poznaniu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in