Soleil de Malta – kompleks mieszkaniowy w Poznaniu z wiechą

29.07.2020

Na Soleil de Malta – osiedlu powstającym na poznańskiej Łacinie znajdzie się prawie 320 mieszkań oraz boisko do siatkówki plażowej. Budowa przekroczyła półmetek.

 

 

 

Soleil de Malta to osiedle mieszkaniowe powstające przy ul. Milczańskiej w Poznaniu. Inwestycja jest realizowana przez Bouygues Immobilier. Na obiekcie właśnie zawisła wiecha. Oznacza to, że konstrukcja kompleksu osiągnęła najwyższy punkt. Obecnie prowadzone są prace konstrukcyjne, montaż okien, instalacji elektrycznych i sanitarnych, murowanie ścianek działowych w mieszkaniach i częściach wspólnych, a także rozpoczęły się prace elewacyjne.

Na Soleil de Malta powstają dwa 5-piętrowe budynki wielorodzinne z lokalami usługowo-handlowymi i wspólnym garażem podziemnym. W sumie znajdzie się tu 316 mieszkań o powierzchni od 25 do 128 m² – od kawalerek po 4-pokojowe. Przewidziano także 5 lokali usługowych.

Na ostatnim piętrze będą położone apartamenty o wysokości 3 m. Będą do nich przynależeć przestronne tarasy na dachu. Pozostałe lokale będą miały balkony lub tarasy, a te na parterze – ogródki (w niektórych przypadkach po dwóch stronach mieszkania).

 

 

Osiedle będzie monitorowane, a wejścia zostaną zabezpieczone wideodomofonami. Oprócz hali garażowej, na terenie osiedla powstaną zewnętrzne miejsca parkingowe. Ciekawie zostanie zaprojektowana strefa relaksu połączona z placem zabaw dla dzieci. Na zielonym terenie znajdą się leżaki, ławki i pergola, a także boisko do gry w siatkówkę plażową.

Kompleks mieszkaniowy przy ul. Milczańskiej znajdzie się tylko 10 minut spacerem od rekreacyjnych terenów Malty. Dojazd komunikacją miejską z pobliskiego przystanku do ścisłego centrum zajmuje kilka minut.

Zakończenie budowy zaplanowano na III kwartał 2021 r.

 

 

Soleil de Malta na Łacinie jest już trzecim projektem Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Dwa pozostałe to: Manufaktura Stare Miasto ze zrewitalizowaną rotundą po dawnej fabryce alkoholi (ukończona w połowie 2019 r.) i Cerisier Résidence na Grunwaldzie znajdujący się w otoczeniu zieleni i wiśniowych drzewek, w pobliżu Lasku Marcelińskiego (zakończenie budowy ma nastąpić w połowie sierpnia 2020 r.).

 

Źródło: Bouygues Immobilier Polska

 

Przeczytaj też: Cerisier Résidence w Poznaniu – wmurowanie kamienia węgielnego

Modernizacja brzegów Warty w Poznaniu

W Poznaniu powstanie Centrum Szyfrów Enigma

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in