Panele na rąbek – tradycyjny styl w nowoczesnym wydaniu

Artykuł sponsorowany

03.09.2021

Historyczne budynki nierzadko wymagają remontu albo renowacji. Ich dachy najczęściej pokryte są miedzianymi lub stalowymi panelami łączonymi na rąbek. Mimo upływu lat, tego typu pokrycia dachowe znowu stają się popularne.

 

Panele na rąbek

 

Panele na rąbek dopasują się do dachów domów w tradycyjnym wykonaniu, ale także tych zbudowanych w nowoczesnym stylu. Ich ponadczasowy kształt z pewnością przyciąga uwagę. Sprawdzą się na dachach dwu- i wielospadowych.

 

Panele na rąbek – montaż

Z upływem lat oraz nadejściem nowych technologii montaż paneli na rąbek diametralnie się zmienił. Kiedyś ich montaż wymagał sporo pracy dekarskiej. Arkusze blachy były zaginane na placu budowy, co dodatkowo wydłużało czas pracy. Teraz producenci proponują panele z zamkami zatrzaskowymi oraz otworami montażowymi. Powoduje to, że montaż staje się szybszy i nie sprawia kłopotów. Firma Blachy Pruszyński w swojej ofercie ma panele, które produkowane są na dowolną długość (maksymalnie 9 mb). Dużym ułatwieniem w montażu paneli startowych są ścięte krawędzie (wycięte zamki). Dzięki temu wykończenie dachu będzie szczelne i efektowne. Panele na rąbek firmy Blachy Pruszyński nie wymagają pełnego deskowania – łaty i kontrłaty wystarczą.

Panele na rąbek

 

 

Wspornik do fotowoltaiki pasujący do paneli na rąbek

Producenci cały czas dopasowują swoją ofertę sprzedaży do aktualnych oczekiwań klientów. Do sprzedaży zostały wprowadzone specjalne wsporniki do mocowania paneli fotowoltaicznych. Elementy te są dopasowane do paneli na rąbek. Firma Blachy Pruszyński swoim klientom, którzy poszukują unikatowego pokrycia dachowego, oferuje panele na rąbek w czterech różnych profilowaniach: mikrotrapez, mikrofala, nanofala oraz klasyczny profil, czyli blacha płaska. Przetłoczenie trapezowe cechuje się dwoma wzdłużnymi przetłoczeniami, właśnie w kształcie trapezu. Niwelują efekt termiczny dla blachy o grubości 0,5 mm. Podobną funkcję spełniają przetłoczenia faliste, które z daleka wyglądają jak płaskie pokrycie. Doradcy Blachy Pruszyński zalecają stosowanie blachy o grubości 0,7 mm w przypadku blachy płaskiej. Panele na rąbek możemy ułożyć na dachach o bardzo dużym jak i minimalnym kącie nachylenia.

 

Panele na rąbek

 

Powłoki poliuretanowe

Idealnym rozwiązaniem dla trwałego dachu są powłoki stworzone z grubej warstwy poliuretanu. Jedną z nich jest PURMAT – dzięki tej matowej powłoce każdy wybrany kolor będzie wyrazisty i ciepły. Ma on 50-mikrometrową warstwę chroniącą pokrycie przed promieniami słonecznymi i ich szkodliwym działaniem. Również ryzyko korozji jest znikome, dzięki czemu pokrycie możemy ułożyć nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach środowiskowych. Firma Blachy Pruszyński daje nam 50 lat gwarancji na dowód skuteczności powłoki. Takie same właściwości ma inna powłoka – PURLAK, która od wyżej opisanej różni się tym, że jest wersją o połyskującym wykończeniu. Poliuretan wykazuje odporność na płowienie, ścieranie oraz dobrze znosi formowanie.

 

 

Czytaj też:

Ocieplanie dachów i stropodachów

Pokrycia dachowe w Polsce – wartość rynku i prognozy

Wymiarowanie połączenia krokiew-murłata w przypadku dachów rozporowych

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in