Sowińskiego 78 – osiedle w Szczecinie gotowe

18.11.2021

Osiedle Sowińskiego 78 w Szczecinie otrzymało pozwolenie na użytkowanie. Znalazło się tu blisko 250 mieszkań.

 

Sowińskiego 78

 

Na osiedle Sowińskiego 78 w Szczecinie wprowadzają się już pierwsi lokatorzy. Firma White Stone Development uzyskała bowiem pozwolenie na użytkowanie dla tej inwestycji. Inwestycja jest zlokalizowana w urokliwej okolicy na Nowym Mieście blisko Odry.

Budynek Sowińskiego 78 w niższej części sięga czwartego piętra, a w wyższej ma sześć pięter plus parter. Powstało w nim blisko 250 mieszkań oraz 4 lokale usługowe. Lokale mają 1, 2 lub 3 pokoje o powierzchni od ok. 27 do ok. 63 m². Budynek ma 4 klatki schodowe z łagodnymi podjazdami, ułatwiającymi swobodne poruszanie się rodzinom z dziećmi i osobom niepełnosprawnym.

 

Sowińskiego 78

 

Na osiedlu znajduje się dwupoziomowy parking podziemny z zainstalowanym systemem sygnalizacji pożarowej. Mieszkańcy mają także do dyspozycji przyjemne, kameralne patio z przylegającymi do budynku ogródkami.

Dla dodatkowego komfortu mieszkańców do każdego mieszkania zaprojektowano również balkon, ogródek, loggię lub balkon francuski. Teren inwestycji jest ogrodzony, a wszystkie mieszkania są wyposażone w wideodomofony i drzwi antywłamaniowe.

 

Sowińskiego 78

 

– Szczecin to ciekawe miasto o bogatej historii, które dziś podlega wielu przemianom i pięknie rozkwita. W naszej kolejnej szczecińskiej inwestycji mieszkaniowej postawiliśmy na synergię nowoczesności z tradycyjną – zaprojektowany kaskadowo budynek ma elewację łączącą biel z czerwoną cegłą klinkierową – mówi Leszek Chłuda, dyrektor handlowy w White Stone Development.

Budynek Sowińskiego 78 jest położony w sąsiedztwie galerii handlowych, placówek oświatowych, Uniwersytetu Szczecińskiego, dworca PKP, bulwarów oraz części rekreacyjnej i rozrywkowej miasta.

Budowa osiedla trwała od 2019 r.

 

Przeczytaj też:

Osiedle Ornament w Szczecinie – V etap gotowy

Nowe schronisko dla zwierząt w Szczecinie

Posejdon – nowy kompleks mixed-use w Szczecinie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in