DW 934 Bieruń–Imielin będzie przebudowana

24.06.2022

DW 934 Bieruń–Imielin zostanie zmodernizowana na odcinku 9 km. Powstanie także nowy most nad Imielinką.

 

DW 934 Bieruń–Imielin

 

DW 934 Bieruń–Imielin zostanie przebudowana przez firmę STRABAG. 21 czerwca 2022 r. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach podpisał umowę z wykonawcą na gruntowną przebudowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej 934 z Bierunia do Imielina w województwie śląskim.

Prace obejmą 9 km na odcinku DW 934 Bieruń–Imielin. Kontrakt obejmuje przebudowę konstrukcji nawierzchni, ujednolicenie szerokości jezdni, przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych. Wybudowane zostaną chodniki, powstanie także nowa ścieżka rowerowa. W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa ronda oraz nowa przeprawa nad rzeką Imielinką. Projekt przewiduje gruntowną przebudowę sieci gazowej, wodociągowej, teletechnicznej i energetycznej oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Ciąg komunikacyjny zyska także nowe oświetlenie drogowe – zamontowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED.

DW 934 jest ważnym elementem układu drogowego województwa śląskiego. Jest jednocześnie fragmentem międzyregionalnego układu tranzytowego łączącego Śląsk z Małopolską, który charakteryzuje bardzo duże natężenie ruchu pojazdów. Remont trasy w znaczący sposób zwiększy komfort podróży oraz poprawi bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców.

Odcinek DW 934 Bieruń–Imielin będzie realizowany od czerwca 2022 r. do września 2024 r. Łączna wartość prac wyniesie 148,2 mln zł brutto.

 

Firma STRABAG zrealizowała już kilka strategicznych inwestycji drogowych na terenie Śląska, w tym budowę DW 913 z Będzina do lotniska Pyrzowice oraz DW 933 z Pszczyny do Wodzisławia Śląskiego, a także ponad 52 km obwodnicy Częstochowy w ramach A1.

 

Źródło: STRABAG

 

Czytaj także:

Droga Czerwona w Gdyni – ogłoszono przetarg na prace przygotowawcze

DK91 Terespol–Stolno zostanie rozbudowana

Obwodnica Giżycka zostanie rozbudowana

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.