DK91 Terespol–Stolno zostanie rozbudowana

06.06.2022

DK91 na odcinku Terespol–Stolno będzie wyremontowana przez wybrane konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. Koszt inwestycji to ponad 67 mln zł.

 

DK91

 

DK91 Terespol–Stolno (z wyłączeniem mostu na Wiśle) zostanie przebudowana. Inwestycja ma na celu wzmocnienie nawierzchni, przebudowę skrzyżowań, wykonanie dodatkowego pasa ruchu oraz ciągów pieszych i rowerowych.

Rozbudowa DK91 na odcinku Terespol–Stolno została podzielona na dwa odcinki:

  • od km 141 + 100 do mostu (km 143+450), o długości około 2,35 km;
  • od mostu (km 144+530) do km 148+600,00, o długości blisko 4,07 km.

Prace prowadzone będą od skrzyżowania z ulicą Chełmińską w Świeciu, gdzie jesienią 2020 r. zakończyła się przebudowa układu drogowego w ramach realizacji estakady w Przechowie, do okolic skrzyżowania DK91 z drogą wojewódzką nr 550. Z zadania wyłączony będzie most przez Wisłę.

W ramach projektu przewidywana jest m.in.: przebudowa i skanalizowanie skrzyżowań, wykonanie skrzyżowania typu małe rondo, przebudowa (w tym poszerzenie i wzmocnienie) drogi krajowej nr 91, wykonanie ciągów pieszych oraz dróg rowerowych. Powstanie także dodatkowy pas ruchu do wyprzedzania na wzniesieniu. Przebudowane zostaną stare i wybudowane nowe zatoki autobusowe oraz zjazdy. Prace obejmą także zatoki do kontroli i ważenia pojazdów oraz istniejące sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach.

Celem realizacji jest poprawa stanu nawierzchni na odcinku DK91 Terespol–Stolno. Planowane jest także wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu (m.in. poprzez wyspy).

GDDKiA wybrała w drodze przetargu wykonawcę inwestycji – zostało nim konsorcjum firm Kobylarnia (lider) i Mirbud (partner). Umowa opiewa na kwotę 67 415 437,49 zł. Planowy termin realizacji rozbudowy to III kwartał 2023 r.

 

Źródło: GDDKiA

 

Czytaj także:

Obwodnica Giżycka zostanie rozbudowana

S19 Niedrzwica Duża–Kraśnik oddana do ruchu

Obwodnica Łomży z nowym wykonawcą

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in