Portowo w Poznaniu z pozwoleniem na budowę

08.02.2022

Portowo to nowa inwestycja mieszkaniowa powstająca na terenie historycznej Stoczni Rzecznej w Poznaniu.

 

Portowo

 

Portowo w Poznaniu otrzymało pozwolenie na budowę. Realizacja projektu rozpocznie się od budowy jedenastu, zróżnicowanych pod względem liczby kondygnacji budynków mieszkalnych z 378 mieszkaniami, wraz z pełną infrastrukturą drogową, zagospodarowaniem terenów zielonych i obiektami użyteczności publicznej.

Na aktualnie niezagospodarowanym gruncie poprzemysłowym o powierzchni 15 ha powstanie nowoczesna, zróżnicowana zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Portowo docelowo składać się będzie z 47 budynków, w których znajdzie się blisko 1800 mieszkań. Będą to zarówno kawalerki i mieszkania dwupokojowe, jak i trzy- i czteropokojowe mieszkania, a także duże, pięciopokojowe apartamenty. Wszystkie lokale będą wykończone w standardzie, który umożliwi wprowadzenie się do nich od razu po zakupie.

 

Portowo

 

Osiedle Portowo powstanie na terenie historycznej Stoczni Rzecznej nad rzeką Wartą na Starołęce, w sąsiedztwie ulicy Hetmańskiej i ronda Starołęka, które jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla prawobrzeżnej części Poznania. Bliskość rozbudowanej sieci tramwajowej i autobusowej sprawia, że lokalizacja jest dobrze skomunikowana z centrum miasta.

Inwestorem osiedla jest Vastint. Prace budowlane ruszą w 2022 roku, po zakończeniu procedury wyboru generalnego wykonawcy. Natomiast sprzedaż gotowych do zamieszkania mieszkań zostanie uruchomiona dopiero w drugiej połowie 2024 roku, po zakończeniu procesu budowlanego.

 

Portowo

 

Przeczytaj też:

Vilda Moderne – nowe mieszkania w Poznaniu

Vilda Unique – kameralna inwestycja w Poznaniu

Osiedle Soleil de Malta w Poznaniu gotowe

 

Zobacz też: Produkty

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in