Osiedle Stara Cegielnia – III etap gotowy

08.12.2022

Osiedle Stara Cegielnia w Poznaniu zostało oddane do użytku. Budynek etapu III został usytuowany bezpośrednio nad Stawem Baczkowskim.

 

Osiedle Stara Cegielnia

 

Osiedle Stara Cegielnia jest zlokalizowane przy ul. Ceglanej w poznańskiej dzielnicy Grunwald. Zakończyła się budowa III etapu inwestycji, w której powstał budynek na planie litery C usytuowany bezpośrednio nad Stawem Baczkowskim. Obiekt liczący 96 mieszkań stanął na działce o powierzchni 8576 m². Budynek etapu III osiedla składa się z segmentów A i B. Każdy z nich ma wielorodzinną funkcję mieszkalną. Na czterech kondygnacjach nadziemnych znajdują się mieszkania 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe o powierzchniach od 40 do 82 m². Budynek posadowiony jest na dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym.

 

Osiedle Stara Cegielnia

 

III etap osiedla Stara Cegielnia został zrealizowany miesiąc przed planowanym terminem.

– Realizacja przypadła na sytuację dotychczas w Polsce nieznaną – całkowitego rozchwiania rynku materiałów budowlanych, ich nieterminowych dostaw i horrendalnych podwyżek cen. Wynosimy z tego projektu dużą satysfakcję, że w tych warunkach wszystko przebiegło zgodnie z kontraktem z inwestorem – mówi Milena Olkowicz, kierownik budowy z ramienia Totalbudu, generalnego wykonawcy inwestycji.

Osiedle Stara Cegielnia składa się obecnie z trzech budynków i jest zlokalizowane na peryferiach Poznania, w dużej mierze na terenach niezabudowanych, zagospodarowanych głównie gospodarczo i poprzemysłowo. Są to nieużytki po terenach przemysłowych oraz wyrobiskach żwirowych. Lokalizacja osiedla ma się przyczynić do uporządkowania i stopniowej urbanizacji tych terenów.

 

Osiedle Stara Cegielnia

 

– W projekcie tego osiedla widać olbrzymi zamysł, aby swoją estetyką było ono nietuzinkowe już nie tylko samo w sobie, ale także, aby umiejscowić tę inwestycję w bardzo malowniczym miejscu. Staw Baczkowski, nad którym położone są budynki osiedla, wnosi do niego dodatkowy walor – dodaje Milena Olkowicz.

Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Totalbud SA z Warszawy. Deweloperem jest Poznań Kartuska sp. z o.o. sp.k. Projekt osiedla przygotowała Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich, profesorów Politechniki Poznańskiej.

 

Przeczytaj też:

Stara Cegielnia w Poznaniu

Lune de Malta – nowe mieszkania blisko Jeziora Maltańskiego

Stara Rzeźnia przejdzie rewitalizację

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in