Nowy żłobek modułowy w Łodzi

19.02.2020

Realizacja żłobka modułowego trwała cztery mięsiące, a sam montaż konstrukcji – kilka godzin. Koszt to 3 mln złotych.

 

Pierwszy żłobek modułowy w Łodzi wybudowano przy ul. Jugosłowiańskiej. Elementy konstrukcyjne budynku wyprodukowano w fabryce pod Kielcami. Były to nie tylko ściany, dach i podłogi, ale też wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjne, elektryczne, wentylacyjne. W łazienkach były położone płytki. Siedem części żłobka przyjechało do Łodzi w drugiej połowie września 2019 r. Po zmontowaniu części konstrukcyjnych realizowano prace wykończeniowe – podłączono wszystkie instalacje i media, pomalowano ściany, wyposażono kuchnię i zakupiono meble, akcesoria i zabawki. Na początku marca 2020 roku placówka zostanie otwarta. W żłobku są miejsca dla 30 dzieci.

 

Fot. www.lodz.pl
 

Kilka kilometrów dalej, przy ul. Kmicica, realizowany jest drugi, podobny, choć dwa razy większy budynek żłobka, na 60 miejsc. Przyjechał on do Łodzi w 16 częściach w październiku 2019 r. Zakończenie inwestycji zaplanowano na I kwartał 2020 r.

 

Fot. www.lodz.pl
 

Obydwie inwestycje będą kosztowały łącznie ponad 8,2 mln zł: 5,2 mln zł żłobek przy Kmicica oraz 3 mln zł placówka przy Jugosłowiańskiej. 2 mln zł pochodzą z dotacji programu Maluch+ na tworzenie nowych miejsc w żłobkach, a główne finansowanie zapewnia miasto Łódź.

Zobacz też:

 

Fot. www.lodz.pl

Źródło: Urząd Miasta Łodzi

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.