Nowość: Sopro KMB 650 – ochrona fundamentów budynku

18.08.2014

Firma Sopro z początkiem sierpnia poszerzyła swoją ofertę produktów bitumicznych o nową, grubowarstwową masę uszczelniającą KMB 650.

Sopro KMB 650 to grubowarstwowa, jednoskładnikowa, niezawierająca rozpuszczalników powłoka na bazie wypełnionej polistyrenem i modyfikowanej polimerami emulsji bitumicznej, przeznaczona do wytwarzania elastycznych, mostkujących rysy uszczelnień budowlanych.

Masa uszczelniająca KMB 650 może być stosowana do uszczelnień budowli w obszarze styku z ziemią, w celu ochrony przed działaniem wilgoci z gruntu i niespiętrzającej się wody infiltracyjnej na płycie fundamentowej i na ścianach (zgodnie z niemiecką normą DIN 18195 cz. 4), przed wodą nienapierającą na powierzchniach posadzek i w pomieszczeniach mokrych, podlegających umiarkowanym obciążeniom (DIN 18195 cz. 5) jak i przed spiętrzającą się wodą infiltracyjną (DIN 18195 cz. 6).

Masa może być także wykorzystana do poziomego uszczelnienia powierzchni posadzek w budownictwie mieszkaniowym oraz uszczelniania piwnic i niepodpiwniczonych budowli pod jastrychy. Produkt znajduje również zastosowanie przy klejeniu płyt ochronnych, drenażowych i izolacyjnych w obszarach poniżej gruntu.

 

 

Powłoka wykonana z użyciem Sopro KMB 650 charakteryzuje się dobrą przyczepnością do suchych i lekko wilgotnych podłoży. Po wyschnięciu jest elastyczna, wodoszczelna (odporność na deszcz osiąga już po ok. 7 h), odporna na działanie niskich i wysokich temperatur oraz powszechnie występujących w obszarze gruntu miejscowych wód agresywnych dla betonu.

Produkt jest gotowy do użycia i bardzo łatwy w obróbce. Może być nakładany kielnią, szpachlą, pacą metalową oraz odpowiednimi urządzeniami natryskowymi.

Zużycie: 3,9–5,1 kg/m², w zależności od rodzaju obciążeń wodą.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.