W Jaworniku na Zakopiance powstaje kładka dla pieszych

18.08.2014

Konstrukcja stalowa kładki dla pieszych budowanej w Jaworniku (gmina Myślenice), na drodze krajowej nr 7 (Zakopiance) jest gotowa.

Zamontowana konstrukcja stalowa kładki w Jaworniku ma nietypowy kształt, który wyróżnia ją na tle podobnych obiektów w kraju. Jej wygląd już zasadniczo się nie zmieni, po zrealizowaniu pomostu i wind. Prace przy konstrukcji i montażu wind prowadzone będą równolegle do deskowania i betonowania pomostu. Kładka ma 57,15 m długości całkowitej i szerokość 9,44 m. Budowa realizowana jest zgodnie z założonym harmonogramem.

Kładka w Jaworniku zlokalizowana jest w pobliżu skrzyżowania Zakopianki z drogą wojewódzką. Jej budowa była oczekiwana przez społeczeństwo i kierowców ze względu na bardzo duże natężenia ruchu i zdarzające się wypadki.

 

 

Oprócz budowy kładki inwestycja obejmuje:

 – budowę dojść do kładki wraz z poboczami,

 – budowę odwodnienia liniowego,

 – budowę drogi dojazdowej od 692+172,00 do 692+228,50,

 – budowę kanalizacji deszczowej,

 – budowę sieci elektroenergetycznej,

 – przebudowę sieci elektroenergetycznej napowietrznej,

 – przebudowę sieci teletechnicznej,

 – przebudowę sieci wodociągowej,

 – przebudowę sieci gazowej średniego ciśnienia.

Inwestycja rozpoczęła się 18.12.2013 r. i ma trwać 14 miesięcy. Współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Jej koszt wynosi 7 593 000,00 zł, a wartość dofinansowania unijnego – 4 703 425,33 zł. Kładkę wykonuje firma Remost S.C. z Czernichowa.

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.